2022’nin en çok konuşulan isimlerinden Atakan Arslan kimdir? Atakan Arslan hayatı ve biyografisi!

İnsansız haber tahlil ve raporlama sistemi Habermetre’nin 2022 kıymetlendirme raporunda Atakan Arslan, 2022’nin hakkında en fazla haber yapılan ve en çok okunmaya sahip olan şahısları ortasında yer aldı. Vatandaşların da hakkında bilgiler araştırdığı Atakan Arslan hakkında 7,873 haber kaynağında 723,323 adet haber yer alırken 2022’de toplam 808,103,598 ziyaretçiye ulaştı. Meraklı soruların odağı haline gelen Atakan Arslan hakkında merak edilen Atakan Arslan kimdir, kaç yaşında, nereli ve merak edilen başka soruların karşılıklarını mercek altına alıyoruz.

ATAKAN ARSLAN KİMDİR?

27 Ağustos 1989 tarihinde Sivas’ta dünyaya gelen Avatar lakaplı Çağan Atakan Arslan, spor hayatına basketbol ile başlamıştır. 16 yaşında beden geliştirmeye başlayan Atakan Arslan, 17 yaşında dövüş sporları ile tanışmış ve o günden bu yana birçok muvaffakiyete imza atmıştır.

2011 yılında Özbekistan’da 5.000 rakip taraftarın önünde Özbek rakibini finalde nakavt ederek IFMA Muay Thai Dünya Şampiyonu unvanını kazanmış ve bu alanda ülkesine büyük erkeklerdeki birinci altın madalyayı getirmiştir. TPW ismi altında profesyonel güreşte de performanslar sergileyen Atakan Arslan, isminden Soldier olarak kelam ettirmiştir.

Kickboks mesleğinin değerli olaylarından biri de, dünyanın kickboks tertiplerinden biri olan Glory World Series ile yaptığı muahededir. 2014 yılında Deput yapan Atakan Arslan, birinci maçını Glory 15 İstanbul’da Brezilyalı rakibi Jonatan Olveira yapmıştır. 2015 yılında ise Glory 20 Dubai’de Chad Sudgen ile karşılaşmıştır.

2016 yılında Survivor Ünlüler Gönüllüler programında Ünlüler kadrosuna dahil olan Avatar Atakan, 5 ay süren şiddetli gayret sonrası Survivor şampiyonu olmuştur. Survivor sonrası ringlere dönüp, Mix Fight Gala tertibinde 81 kilo dünya şampiyonluk maçına çıkıp, Kevin Brenda’yı ikinci rauntta nakavt etmiştir. 3 Aralık 2016’da kemerini korumak için Marco Pique ile dövüşmüş ve 3 raunt sonunda rakibini yenerek kemerini korumuştur.

Profesyonel sporun dışında çeşitli sinema ve dizi sinemalarında de oynayan Atakan Arslan modellik de yapmaktadır. 2017 yılında Star TV’de yayımlanmaya başlayan Kelam dizisinde başrol olarak Üsteğmen Zafer Yaman karakterini canlandırdı. Diziden 12. kısımda ayrıldı. Kendisi toplumsal medya hesaplardan oyunculuk güç meslek ve bu yüzden diziden ayrılmış bulunmaktayım dedi. Ancak çıkan haberler sonucu ünlü oyuncu Tolga Sarıtaş ile anlaşamadığı için diziden ayrıldı.

2017 yılında Serap Korkmaz ile evlenmiştir. 2018 yılının Haziran ayında da Leon Aslan Arslan isimli bir erkek çocuğu olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir