ABD’li itfaiyecilerden Antep’te ölen meslektaşları için taziye mektubu

ABD’deki itfaiyeciler, Antep’teki trafik kazasına müdahale ederken otobüsün çarpması sonucu vefat eden meslektaşları için ıstıraplarını lisana getiren mektup gönderdi.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nun Nizip kısmında 20 Ağustos’ta meydana gelen trafik kazasına müdahale ederken, denetimden çıkarak devrilen bir yolcu otobüsünün çarpması sonucu ölen itfaiye işçisi Mehmet Bozkurt, Mehmet Polat ve Ahmet Polat için ABD’nin Indiana Eyaleti Fort Wayne İtfaiyesi’nden, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na taziye mektubu geldi.

Mektupta, “Onların hizmet ettikleri halka, ulusa ve yan yana çalıştıkları iş arkadaşlarına olan bağlılıkları ve kahramanlıkları her vakit hatırlanacak ve takdir edilecektir. Bu kardeşliğin içinde yer almaktan gurur duyuyoruz. Onların anıları her vakit bizimle olacak” tabirleri yer aldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin ise gönderilen mektup için toplumsal medya hesabından, “ABD Indiana’dan Fort Wayne İtfaiyesi, kaybettiğimiz itfaiyecilerimizin acısını paylaşmak için bir mektup göndermiş. İtfaiyeciliğin üniversalliği ve ehemmiyeti bu mektupla bir defa daha anlaşılıyor. Fort Wayne İtfaiyesi’ne teşekkür ediyorum” paylaşımını yaptı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir