Alaşehir’de seyyar satıcıdan pilav yiyen 7 kişi zehirlendi

Alaşehir merkezde seyyar satıcıdan gün içerisinde farklı vakitlerde tavuklu pilav yiyen 7 kişi bir müddet sonra kusma ve bulantı şikayetiyle Alaşehir Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Hastaneye gelen Furkan Ç. (19), Süleyman K. (52), Fatma K. (48), Ayfer A. (47), Gamze G. (24), Halil G. (26) ve Barış K. (25) çabucak besin zehirlenmesi kuşkusuyla müşahade altına alındı. Hastanede tedavisi tamamlanan 5 kişi taburcu edilirken, Süleyman K. ve eşi Fatma K.’nın tedavisi devam ediyor.

Olayın akabinde seyyar satıcı L.C. (36) polis tarafından gözaltına alınırken, tavuklu pilavdan da incelenmek üzere numune alındı. Hastanede olayı anlatan Süleyman K’nin oğlu Mehmet K, “Annemle babam oğlum için tavuklu pilav almışlar, oğlum da yememiş, bunun üzerine annemle babam ikisi birlikte yemişler artık hastanede yatıyorlar” dedi.

KAYMAKAM UÇGUN’DAN HASTANEYE ZİYARET

Öte yandan olayın çabucak akabinde Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun da zehirlenme kuşkusuyla hastanede bulunan vatandaşları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini sundu. Hekimlerden da bilgi alan Kaymakam Uçgun, daha sonra basın mensuplarına açıklama yaptı.

Uçgun, “Bugün akşam saatlerinde besin zehirlenmesi kuşkusuyla hastaneye 7 vatandaşımız geldi. Yapılan tedavilerden sonra 5 vatandaşımız taburcu edildi, 2 vatandaşımız önlem hedefli hastanede tedavileri sürdürülmektedir. Seyyar satıcıdan tavuklu pilav yediklerini sav etmektedirler. Seyyar satıcı emniyet gruplarımız tarafından gözaltına alındı. Tavuklu pilavdan da numuneler alındı. Analize gönderilecek” dedi.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir