Arda Avcı, WBC Asya şampiyonluk unvan maçına çıkacak

Ukrayna’da Universal Boxing Organization (UBO) Kıtalararası ve dünya şampiyonluğu unvanının sahibi Türk boksör Arda Avcı, 30 Nisan Pazar günü WBC Asya şampiyonluk maçına Sancaktepe Mustafa Öncel Spor Kompleksi’nde çıkacak.

Kariyerinde 23 galibiyet, 3 yenilgi yaşayan Endonezyalı boksör Defriyanto Palulu ile kuvvetli bir müsabakaya çıkacak olan Arda Avcı, gayret ve maksatları ile ilgili Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

Avcı, “30 Nisan’da İstanbul’da Serdar Avcı Promation eşliğinde WBC Asya kemer şampiyonasına çıkacağım. Rakibim deneyimli bir isim Endonezya’dan geliyor. Benden çok çok daha maç üstünlüğü var. Bu maça düzgün hazırlandım. Sabah akşam her gün idmanlar yapıyorum. Yaklaşık 8 kilogram verdim bu maça çıkmak için. Rakibimi yenmeyi hedefliyorum” dedi.

“HEDEFİM DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ELDE ETMEK”

Arda Avcı, bu maçtan galip gelmesi durumunda WBC’nin en uygun 40 boksörü ortasına gireceğini lisana getirerek, “Bundan sonraki gayemiz dünya şampiyonluğuna gerçek ilerlemek. Bu maçı kazanırsam sonrasında WBC’nin milletlerarası kemeri var ona hazırlanacağım.  Bu maçı da kazanmam durumunda dünyadaki en uygun 15 boksör ortasında giriyorum. Sonrasındaki amacım ise dünya şampiyonluğu elde etmek” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir