Bakan Nebati, Katar Maliye Bakanı Al-Kuwari ile görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Katar Maliye Bakanı Ali Bin Ahmed Al-Kuwari ile bir ortaya geldi.

G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Liderleri Toplantısı ile milletlerarası kuruluşların yıllık toplantılarına katılmak üzere ABD’de bulunan Nebati, Twitter hesabından Washington’da süren temaslarına ait bilgi verdi.

Katar Maliye Bakanı Al-Kuwari ile bir ortaya geldiklerini belirten Nebati, “Ülkelerimiz ortasındaki güçlü ekonomik, finansal ve ticari bağlarımızı daha ileri noktalara taşımak için verimli bir görüşme gerçekleştirdik.” sözünü kullandı.

ZİYARET ÖNCESİ GÖRÜŞME DİKKAT ÇEKTİ

Nebati’nin Katarlı mevkidaşıyla görüşmesinin, Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle yarın Türkiye’ye yapacağı resmi ziyaret öncesi gerçekleşmesi dikkati çekti.

Katar Buyruğu Al Sani’nin ziyareti kapsamında, İstanbul’da Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite Sekizinci Toplantısı yapılacak.

İlgili bakanların da bulunacağı Stratejik Komite Toplantısı’nda, Türkiye-Katar ilgileri tüm taraflarıyla gözden geçirilecek, ikili iş birliğinin derinleştirilerek geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

Görüşmelerde, Türkiye’nin stratejik ortağı Katar ile ikili alakaların yanı sıra yeni bölgesel ve global problemler hakkında fikir alışverişinde bulunulması da öngörülüyor. (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir