Bodrum eski çehresine kavuşuyor

MUĞLA (İGFA) – Muğla’ya bağlı Bodrum’un özgün dokusuna ilişkin olan beyaz badanalı konutları ile mavi kapı ve pencerelerin kentte yaygınlaşması maksadıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Bodrum Belediyesi Dayanak Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Bitez Mahallesinde çalışma başlatıldı.

Bitez Köyiçi Mevkiinden başlayan çalışmalar, mülk sahiplerinden alınan müsaade sonrası gerçekleştirilirken başka sokak ve caddelerde devam ediyor.

Yaz başında başlayan çalışmalar kapsamında toplamda 19 konut ve iş yerinin dış cephesi beyaza boyanırken kapı ve pencere söveleri de maviye boyandı.

Çalışmalar kapsamında son olarak Bitez Mandalin Caddesi’nde çalışmalarını tamamlayan gruplar, belirlenen plan doğrultusunda boyama çalışmalarına devam edecek.

Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, belediyenin yapmış olduğu çalışmaları değerlendirirken, “Bodrum’un özgün mimarisini ve dokusunu korumak ismine gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında görsel bir adım olarak dış cephe çalışması gerçekleştiriyoruz. Takımlarımız, çalışmaya birinci olarak Bitez Mahallemizden başladı. Öteki mahallelerde de çalışmalara devam etmeyi planlıyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir