Bursa Büyükşehir’den memur adaylarına tam destek

BURSA (İGFA) – Bursa’da KPSS’ye hazırlanan memur adaylarına 2018 yılından beri fiyatsız eğitim takviyesi sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da Birlik Vakfı ve Pegem Akademi işbirliğiyle Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı Genel Tekrar Kampı’na (KPSS Fest11) konut sahipliği yaptı. Tayyare Kültür Merkezi’nde 4 Temmuz’da ‘Eğitim Bilimleri’ alanıyla başlayan program, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki ‘Genel Kültür / Genel Yetenek’ alanı eğitimleriyle sona erdi. Toplamda 2500’e yakın memur adayının takip ettiği eğitimlerin son gününde Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş da gençlerle bir ortaya geldi. Lider Aktaş’a, Ulusal Savunma eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Bursa Milletvekilleri Ayhan Salman ve Refik İtina, Birlik Vakfı Bursa Şube Lideri Mustafa Bayraktar ile PEGEM Akademi Kurucusu Kemal Karakaya da eşlik etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Türkiye’nin, akıllı, vizyonu olan, geleceğe kararlı bir formda bakan devlet memurlarına gereksinimi olduğunu belirterek, imtihana hazırlanan tüm memur adaylarına muvaffakiyetler diledi. Bu programın tek gayesinin gençlerin hayallerine ulaşması olduğunu tabir eden Lider Aktaş, “Ufkunuzu, heyecanınızı büyük tutun. Büyük düşünün. Güç coğrafyada yaşıyoruz. Lakin hakikaten kıymetli fırsatlar barındıran değerli bir ülkeyiz. Büyük resme bakarsak, inanın başaramayacağımız hiçbir şey yok. Hepinize muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Memur adaylarına seslenen Ulusal Savunma eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar da Türkiye’nin artık kelam dinleyen değil, kelamı dinlenen bir ülke haline geldiğini hatırlatarak, bilhassa önümüzdeki süreçte gençlere kıymetli vazifeler düştüğünü belirtti. Sınıf geçmek yahut imtihan kazanmanın tek başına hedef olmadığını vurgulayan Akar, “Kendinize, ailenize, milletinize, devletinize inancın. Her ne iş yapıyor olursanız olun kesinlikle görevimizin sorumluluklarını yerine getirin” dedi.

Birlik Vakfı Bursa Şube Lideri Mustafa Bayraktar ise, vakıf olarak memlekete, millete yararlı beşerler yetişmesine küçük bir katkı bile sağlamış olmanın kendilerine büyük bir memnunluk verdiğini vurguladı.

PEGEM Akademi Kurucusu Kemal Karakaya da bugüne kadar Bursa’da 28 bin öğretmen ve memur adayı ile buluştuklarını belirterek, “Bu proje birinci başladığında ‘acabalarımız’ vardı. Ama bu projenin Büyükşehir Belediye Liderimizden en kısa müddette onay alan proje olduğunu öğrendim. Liderim, gençler ve öğretmenler kelamı üzerine lafın tamamını bile dinlemeden ‘yapalım’ demiş. Sağ olsun, var olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir