Çamlıca Camii otoparkındaki araç tartışması: Firmaya izin verdik

Üsküdar’da bulunan Büyük Çamlıca Camii’ne ilişkin otoparkta görüntülenen sıfır arabalarla ilgili İstanbul Cami ve Kültür Hizmet Üniteleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Lideri Ergin Külünk açıklama yaptı.

Külünk, şöyle konuştu:

“Çekilen görüntüde otoparkımızda stok araçlar olduğu argüman edildi. Bununla ilgili devletimizin ilgili kurumları gerekli soruşturmaları, yapıyorlar. Lakin işin doğrusu şu. Otoparkımız bizim şimdilik fiyatsız bir otopark. Mahallemizdeki beşerler ve Çamlıca Cami’mizi ziyarete gelenler otoparkımızı şimdilik fiyatsız olarak kullanıyorlar. Bu ortada da bir filo şirketi yani kiralık araç firması, ‘sirkülasyon halinde kimi araçlarını buraya koyabilir miyiz’ diye bize geldi. Biz de genel sirkülasyonumuza ziyan vermeyecek bir formda müsaade ettik.

Bu firmadakiler de araçlarını koyuyorlar ve kaldırıyorlar. Çok büyük bir otoparkımız olduğu için iki gün içerisinde duran araçların üzerinde toz birikmesi oluyor. Görüntü çeken kişi de tozdan yola çıkarak 6 aydır, 1 yıldır duruyor üzere spekülatif bir haber yaptığını gördük. Asla otoparkımızda satışa yönelik araç bulundurmuyoruz. Onun ötesinde mescidimize, derneğimiz üzerinden bir bağış yapmışlarsa da yapmışlardır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir