Cübbeli Ahmet Hoca, Vehhâbî Çıkışıyla Ümit Özdağ’a Destek Verirken, Diyanet’i Uyardı: ‘İç Savaş Çıkar!’

Halk ortasında Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan, kendisi de bu ismi kullanan Ahmet Mahmut Ünlü, geçen haftalarda hayatını kaybeden Mahmut Ustaosmanoğlu’nun başkanı olduğu İsmailağa Cemati’nin soyadı üzere en ünlü isimlerinden biri.

Ümit Özdağ, Zafer Partisi’ni kurarak göçmenlere karşı halini netleştirip, daha çok muhalefete muhalefet ederken, yansılarını artıran bir isim olarak öne çıktı. Bu mevzuda kendisi kadar etkin telaffuzlarda bulunan bir yayın organının yaklaşık bir ay evvel bir cami çıkışı görüntüsü yayınını paylaşmıştı.

Böylelikle bu iki enteresan isim, paylaşımın arkasında birlik oldu! Nasıl mı? Buyurun anlatalım ????

Aykırı.com.tr “Burası Adapazarı… Suriyelilerin piri izdihama yol açtı.” söylemi eşliğinde bu görüntüyü paylaşmıştı????

Zafer Partisi Genel Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ da bu paylaşımı ile görüntüyü yayınlamıştı ????

twitter.com

Özdağ’a yapılan yorumların içinde ise bu kişinin Suriyeli değil Kuveytli Pir Osman El Hamis olduğu belirtilmişti.

twitter.com

Yaklaşık 1 ayın akabinde Cübbeli Ahmet Hoca bugün bir flood ve görüntü yayınladı. Özdağ’a bu bahiste müteşekkir olduklarını açıklayan Ünlü, Diyanet’e de ikazda bulundu. İhtarın niteliği ise korkutucuydu; İç savaşa neden olabilir!

“Sayın Ümit Özdağ’ın, geçtiğimiz günlerde Sakarya’daki Tozlu Câmii’nde konuşma yapan Vehhâbî Selefî Dâvetçi Osmân el-Hamîs hakkında yaptığı açıklamaya dâir bir te’yîd (doğrulama) bir de tashîh (düzeltme) yapıyorum ve”

twitter.com

“Diyânet’i, Vehhâbîleri konuşturmama konusunda uyarıyorum. Aksi takdirde iç savaşa dayanak vermiş olacaklardır.”

twitter.com

Cübbeli Ahmet Hoca’nın telaffuzları şu biçimde devam etti ???? ve görüntüde da anlattı

Son günlerde farklı ülkelerden oldukları halde Iraklı yahut Suriyeli denilerek mescitlerimizde kendilerine konuşma yaptırılan Selefi Vehbilerin çoğalması üzerine Irak ve Suriye ulemasından birçoğu bana geldiler ve dediler ki:

Suriye, Irak veya başka ülkeden hiçbir yabancı âlim, hatip, hoca asla camilerde konuşturulmasın, sohbet yaptırılmasın. Çünkü Selefi konuşmacıların ortaya karışması çokça vuku buluyor ve (paylaştığımız fotoğraf ve görüntüde görüldüğü üzere meselâ Sultangazi’de) câmiiler doluyor, izdihamlar yaşanıyor fakat konuşma yapan büyük bir Selefi, bütün Müslümanlara kâfir diyen bir adam.

“Diyanet bu işin denetimini kaybetmiş durumdadır. Diyanet’i uyarıyoruz. Hangi ırktan ve milletten olursa olsun şayet mescitlerde bu adamlara konuşma müsaadesi verirseniz Selefîliğe Vehhabîliğe hizmet edip iç savaşı körüklemiş olacaksınız.”

Diyanet en kısa vakitte kendine gelmeli, bünyesindeki sapık itikatlı Vehhâbî zihniyetli adamları da tespit edip ihraç etmeli ve mescitleri de kesinlikle denetim altına almalıdır.

Diyanet’e Vehhâbîler yerleşmiş ve kimi müftüler de Vehhâbîleri mescitte konuşturuyorsa, Suriye Ulemâsı Birliği Lideri Üsâme er-Rifâ’î Hazretleri ne yapabilir?

Ayrıca Akit Gazetesi’nin dağıttığı Vehhâbîlerin en büyük kitabı Kitabu’t-Tevhîd’i okumamanız ve meskeninizde varsa yakmanız konusunda uyarıyoruz!

Sonuç olarak; Osmân el-Hamîs ve Mahmûd el-Hasenât üzere adamların Türkiye’ye giriş çıkışları ivedilikle iptal edilmelidir. Şahıslar hakkında isimleri çoğaltabiliriz.

“Bu adamların Sayın Cumhurbaşkanımızı methetmeleri ve devletimize sâhip çıkar üzere görünüp Türk bayraklı paylaşımlar yapmaları bizi aldatmamalıdır.”

Çünkü biz onların Arapça konuştukları öbür görüntülerinde Mâturîdîlere, bizim bütün Türk Halkı’nın Müslümanlarına kâfir dediklerini görüyor ve biliyoruz.

Bunlar şu anda kendilerine yer edinmeyi hedefliyorlar, daha sonra da mescitlerde bu kadar kalabalık toplayan bu şahısların insanlarda büyük tesiri olduğu için onları sokağa dökmesi kaçınılmaz olacaktır.

Tabii böylesi tahriklerden Arap kardeşlerimiz daha fazla etkilenip memlekette iç karışıklığa sebebiyet vereceklerdir. Bundan ötürü devlet büyüklerimizi uyarıyoruz.

Ünlü görüntü da yayımladı: “Sayın Ümit Özdağ’ın, Vehhâbî Osmân el-Hamîs Hakkında Yaptığı Açıklamaya Dâir Bir Teyîd (Doğrulama) Bir de Tashîh (Düzeltme)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir