Euroleague’de En Çok Kazanan Basketbolcular! Listede Tanıdık İsimler Var

Euroleague’de ekipler dönem öncesinde yeni transferlerini yaptı yahut takımında yer alan oyuncular ile kontratlarını uzattı. Yapılan mukaveleler sonunda ise oyuncuların ekiplerinden alacağı yıllık fiyatlar muhakkak oldu. İşte Euroleague’de en çok yıllık kara sahip basketbolcular ?

Euroleague’de En Çok Kazanan 10 Basketbolcu

  • 10 – Tornike Shengelia (Virtus Bologna) – 2 milyon dolar (37 milyon TL)

  • 9 – Tomas Satoransky (Barcelona) – 2 milyon dolar (37 milyon TL)

  • 8 – Kevin Pangos (Olimpia Milano) – 2 milyon dolar (37 milyon TL)

  • 7 – Nicola Melli (Olimpia Milano) – 2 milyon dolar (37 milyon TL)

  • 6 – Mike James (AS Monaco) – 2 milyon dolar (37 milyon TL)

5- Will Clyburn

Geçen dönem CSKA Moskova forması giyen ve Rus temsilcisi ile bir Euroleague şampiyonluğu yaşayan deneyimli Amerikalı oyuncu, ülkemizde daha evvel Darrüşşafaka forması giymişti. Will Clyburn transfer devrinde Rusya’nın içinde bulunduğu savaş sebebi ile ekipten ayrılarak Anadolu Efes’e katıldı. Anadolu Efes’in oyunca ödediği yıllık maaş ise 2 milyar dolar (37 milyon TL).

4- Milos Teodosic

2011-2017 yılları ortasında CSKA Moskova forması giyen Teodosic, Rusya’da geçirdiği altı dönemin akabinde NBA’e geri dönmüştü. 2019 yılında ise Avrupa basketboluna geri dönen Sırp oyuncu Virtus Bologna ile kontrat imzaladı. Teodosic’ın Virtus Bologna’dan yıllık karı ise 2.1 milyon dolar (39 milyon TL).

3- Vasijie Micic

Listenin üçüncü sırasında Türk basketbolseverlerin yakından tanıdığı bir isim var. 2018 yılında Zalgiris Kaunas’tan temsilcimize katılan Ergin Ataman ve taraftarın vazgeçilmezi olan Micic Efes’ten yeni imzaladığı mukavele ile 3.3 milyon dolar (61 Milyon TL) kazanıyor.

2-Shane Larkin

Anadolu Efes’te Will Clyburn ve Vailije Micic’ten sonra bir isim daha en çok kazanalar ortasında. Shane Larkin Euroleague’de en çok kazanalarda ikinci sırada ter alıyor. Micic üzere 2018 yılında gruba katılan Shane Larkin Anadolu Efes’le olan mukavelesini uzattı ve yıllık 4 milyon dolar (74.3 milyon TL) kazanıyor.

1-Nikola Mirotic

Barcelona’nın 2.08’lik uzunu Nikola Mirotic Euroleague’de en çok yarara sahip isim. 2019 yılında NBA’den Avrupa’ya dönen Sırp yıldız Barcelona’dan yıllık 5 milyon dolar (92.8 milyon TL) kazanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir