Euroleague’in yeni yayın platformu belli oldu

Turkish Airlines Euroleague, yeni dönemden itibaren 3 yıllığına S Sport platformunda ekranlara gelecek. Avrupa basketbolunun önde gelen tertipleri ortasında yer alan Euroleague, 3 yıl boyunca S Sport platformunda yayınlanacak. Taraflar ortasındaki muahedenin basın lansmanı İstanbul’da bir otelde gerçekleştirildi. Lansmana; Saran Group İdare Konseyi Lideri Sadettin Saran, Euroleague Lideri Dejan Bodiroga ve Euroleague CEO’su Marshall Glickman katıldı.

32 yıldır Türk sporuna katkıda bulunduklarını söz eden Sadettin Saran, “Euroleague’i izleyicilerle buluşturacağımız için memnunuz. Ülkemizi gururlandıran Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes’e muvaffakiyetler diliyoruz” Tabirlerini kullandı.

‘Hem yurt içi hem de yurt dışında büyümeye devam edeceğiz’

Euroleague’in yanında diğer spor kısımlarında da yayınlar yaptıklarını ve büyümeye devam edeceklerini söyleyen Sadettin Saran, “Hem Türkiye’de hem yurt dışında bu işlere gönül verdik. Büyümeye devam edeceğiz. Bunu yalnızca aboneler bazında söylemiyorum, içerik olarak da bu türlü. Hem yurt içinde hem de yurt dışında büyümeye devam edeceğiz” halinde konuştu.

‘Türkiye bizim için kıymetli bir pazar’

Türkiye’nin kendileri için çok kıymetli olduğunu belirten Euroleague CEO’su Marshall Glickman, “CEO olarak birinci sefer buradayım. Türkiye en kıymetli pazarlardan birisi. Saran Group ile olan muahededen ötürü çok memnunuz. Türkiye’de izlenme oranları fevkalade bir artış gösterdi. Yüzde 35’lik bir artış kelam konusu. Saran Group bizim için ülkü bir ortak. Burada bizim için en kıymetli mevzulardan birisi dijital platformlar. Bu sayede daha bilhassa genç olmak üzere çok beşere ulaşarak altyapıyı güçlendirmek çok daha önemli” diye konuştu.

‘Değerimizi artırmak için çalışmalara devam edeceğiz’

Euroleague’deki kadro gelirlerinin artırılıp artırılmayacağı istikametinde gelen bir soru üzerine, Glickman, “Büyülü bir asam yok. Lider Bodiroga ile birlikte yapmaya çalıştığımız şeyler var. Bedelimizi arttırmak için çalışmalara devam edeceğiz, lakin bunun için vakit lazım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir