Feribotla uyuşturucu kaçırmaya çalıştılar

Bir ihbarın pahalandıran Yalova Emniyet Müdürlüğü Narkotik Hatalarla Gayret Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü takımları takibe aldıkları 2 kişinin feribotla kente uyuşturucu getirdiklerini belirledi.

Yalova Feribot İskelesi’nde polisin “dur” ihtarına uymayan ve yanlarındaki uyuşturucuyu denize atmaya çalışan şüpheliler M.Ö. ve N.H. yakalandı.

Zanlıların emniyetteki sorgusunun akabinde soruşturmayı sürdüren polis grupları düzenledikleri operasyonda şüpheliler A.Ş, Ş.K, R.C, H.Y, S.B, D.G, ve S.G’yi de gözaltına alındı.

Yakalanan 9 kişinin konut, iş yeri, araç ve üst aramalarında 260 gram metamfetamin, 104 gram sentetik kannabinoid, 184 gram esrar, 80 gram skunk, 33 gram sentetik ecza kümesi toz unsur, 15 sentetik ecza kümesi hap, 5 uyuşturucu hap, 5 tabanca, 63 tabanca fişeği, pompalı av tüfeği, 20 av tüfeği fişeği, hassas terazi ve uyuşturucu kullanım aparatı ele geçirildi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliye sevk edilen zanlılardan 6’sı çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanırken, 3’ü hakkında isimli denetim kuralı kararı verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir