İBB Meclisi’nde Şeytan Taşlama Polemiği: Tevfik Göksu Hacdan Mesaj Atmış

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bugün ‘şeytan taşlama’ polemiği yaşandı. YETERLİ Parti Küme Başkanvekili İbrahim Özkan, Esenler Belediyesi’nin aldığı asfalt ihalesini eleştirince, Tevfik Göksu’nun kendisine hacdan bildiri attığını söyledi.

‘Ben olsam o hibeyi almam’

İYİ Parti Küme Başkanvekili İbrahim Özkan, Esenler Belediyesi’nin İBB’den aldığı asfalt ihalesini eleştirdi.

Sözcü’den Hasret Güvemli’nin haberine nazaran; Özkan, asfalt ihalesi ile ilgili şunları söyledi;

“İlçe belediyesinden geçen karar oybirliği ile alındı. Oy veren bizim DÜZGÜN Partili arkadaşlarımız da var. Artık siz burada ‘İstanbul’da idare kuraklığı var’ diyeceksiniz, ‘belediyeyi batırdılar’ diyeceksiniz, ondan sonra İBB’den hibe isteyeceksiniz. Ben olsam bu kadar sert bir muhalefet yaptığım için o hibeyi almam”

Şeytan taşlama polemiği

Hacda olan Esenler Belediye Lideri Tevfik Göksu’nun kendisine bildiri attığını söyleyen Özkan şunları tabir etti:

“Göksu hacdan bana bir bildiri attı. Bahsedilen tweeti alıntılıyor, fotoğrafını screenshot yapıyor. ‘Ben şu an hacdayım, haccın kurallarından biri de şeytan taşlamaktır’ diye yazıyor. Aklı sıra sayın Göksu bana şeytan diyor.

‘Ben de cevaben; ‘Öncelikle haccınızı Allah kabul eylesin, hacca gittiniz fakat hacda şeytan taşlamanın farz olmadığını size hatırlatmak isterim, dikkat edin sizi taşlamasınlar Allah muhafaza’ diye yazdım. Bundan bu kadar alınmayın, yani ‘hacdayım, haccın kurallarından biri de şeytan taşlamak’ demek de bir nezaketsizlik.

‘İBB bu kadar berbat yönetiliyorsa, buradan alacağınız 8-10 milyon liralık asfalta Esenler Belediyesinin gereksinimi yoktur. Fakat Esenler halkına bu hizmet kıymetlidir. Biz de YETERLİ Partililer olarak Esenler Meclisinde bu teklife ‘evet’ dedik. Esenler halkına İBB’nin yapacağı asfalt yardımı iyi olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir