Kabloları çaldılar: Haftalardır internetleri yok

İstanbul’daki Sultangazi ilçesinin Sultançiftliği Mahallesi’nde 4 Aralık 2022 tarihinde kabloların çalınması sonucu bölgedeki 4 sokakta internet erişimi kesildi. Personel kıyafeti giyen Seçkin E. ve beraberindeki 2 kişi, sokaktaki rögar kapağını açarak merdiven yardımı ile içeriye girdi.

Dubayı sokağa koyarak bakım çalışması süsü veren şüpheliler, yeraltından geçen internet kablolarını çaldı. Seçkin E. tutuklandı lakin onlarca öğrenci internet üzerinden yapılması gereken ödevlerini yapamıyor. 1 aydan fazla interneti kesik olan mahalleli, yetkililerden sorunun çözülmesini istedi.

Sorunun çözülmemesi nedeniyle çocuklarının mağdur olduğunu belirten Ahmet Uzun, “İnternet meselesini gelip çözen yok. 1 ay oldu ne gelen var ne giden var. Bu yetkililerin işi değil mi? Neden çözülmüyor. Gelip çözsünler bu halde olmaz. Çocuklar okula gidiyor ders çalışmaları lazım. Kendimiz ekstra internet satın alıp telefonlarımıza yüklüyoruz. Mahalleli eksiksiz şikayetçi” dedi.

Lise öğrencisi Enes Akpolat, “İnternet olmadan derslerime çalışamıyorum. Konutta vakit da geçmiyor, imtihanlara da hazırlanamıyorum. İmtihanlar bitecek İnternet hala gelmedi. Her gün arıyoruz ve erteliyorlar” diye konuştu.

Mahalle sakini Esma Akkaya, “Çok mağduruz. 1 buçuk aydır çocuklarımız ödevlerini yapamıyor. Arıyoruz geleceğini söylüyorlar ancak gelmiyor” sözlerini kullandı.

İnternet faturasının talep edilmesine reaksiyon gösteren Mehmet Bodur, “Sürekli tarih vererek bizi oyalıyorlar. Üstelik kullanmadığımız internetin faturasını göndermişler. Oğlum duruma şikâyet etmek için gitti. Kabloların kıymetli olmasından kaynaklı sorunun çözülemeyeceği söyleniyor” formunda konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir