“Kafalarını kopartacağım”

İngiltere’den uyuşturucu baronlarına seslenen CHP önderi Kılıçdaroğlu, “Hala hayattayken kaçın, seçimi aldıktan sonra peşinize düşeceğim başlarını koparacağım. Evlatlarımızı zehirleyenlere karşı asla acımayacağım. Bu işe göz yumanlar mahpusa girecek. Bunu hepimiz biliyoruz. Bu bahiste çok netim ve kararlıyım” tabirlerini kullandı.

İngiltere’nin başşehri Londra’yı ziyaret eden CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, KRT televizyonuna bağlanarak açıklamalarda bulundu.

AKP’NİN ANAYASA ADIMINI DEĞERLENDİRDİ

AKP’nin anayasa adımıyla ilgili muhalefetteki siyasi partilerin kapısını çalması ve referandum açıklamalarına değinen Kılıçdaroğlu, “Bizim bir kanun teklifimiz var. Sağa sola sapmaya gerek yok. Kanun teklifimiz gelir meclis genel şurasına kabul ederler bu problem de çözülür. Bayanın kılık kıyafetiyle siyasetçiler ilgilenmesin. Temel maksadımız de buydu” dedi.

İNGİLTERE’Yİ NEDEN ZİYARET ETTİĞİNİ AÇIKLADI

İngiltere ziyaretine ait konuşan Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi aydınlığa çıkarmak, bilgi iktisadını ülkemize nasıl hâkim hale getiririz, nasıl bu işi çözeriz, bu krizden nasıl çıkarız, pak parayı Türkiye’ye nasıl getiririz. Türkiye’yi kirli paradan nasıl arındırırız bunun için İngiltere’deyim. Görüşmelerimi bu çerçevede yapıyorum. Finans etraflarıyla, teknoloji etraflarıyla, bilgi iktisadı konusunda yayın yapanlarla, toplumun değişik kısımlarıyla, Türkiye’de katma kıymeti yüksek eser üretmek, işsizlik problemini çözmek, Türkiye’ye pak para getirmek, Türkiye’yi nasıl arındırırız bunun çalışmalarını yapıyoruz” sözlerini kullandı.

“UYUŞTURUCU PARASINDA SORUN YOK ERDOĞAN’A GÖRE…”

Uyuşturucu tezlerine ait Kılıçdaroğlu, “Önce maddi olarak batırdılar…Sonra da kara paraya müsaade verdiler ve manevi batırma süreci başladı. Erdoğan güya sigaraya karşı. Ancak uyuşturucu parasında sorun yok Erdoğan’a nazaran. Ülkeyi gri listeye soktu. Kara para pisliğinin bulaştığı ülkeler listesidir bu. İş yapmamak demek. Daima denetim altında tutulmamız demek” dedi.

“Daha büyük bir sorun var. Kara parayla gelen mafyalar. Baronlar at koşturuyorsa bu ülkede burada bir problemimiz var” tabirlerini kullanan Kılıçdaroğlu, “Allah aşkına bizi dinleyen bütün vatandaşlarıma sormak isterim. Sırpların ne işi var İstanbul’da? Sorun kendinize” diye konuştu.

ÇOK SERT SÖZLERLE SESLENDİ

Uyuşturucu baronlarına seslenen Kılıçdaroğlu, şu sözleri kullandı;

*Hala hayattayken kaçın, seçimi aldıktan sonra peşinize düşeceğim başlarını koparacağım. Evlatlarımızı zehirleyenlere karşı asla acımayacağım. Emniyetin raporları bunları anlatıyor.

*İktidar sahipleri emniyetin raporlarını dahi okumaktan aciz beşerler. Bu işe göz yumanlar mahpusa girecek. Bunu hepimiz biliyoruz. Bu hususta çok netim ve kararlıyım.

*Yalandan ‘bacak kırma’ algısı. Torbacı operasyonu algısı boş şeyler bunlar. Bunlar toplumu kandırmak. Biz gerçek tahlile odaklanacağız.

*Çözüm, pak parayı, pak yatırımcıyı Türkiye’ye getirmektir. O paralarla o yatırımlarla gençleri sokaktan toplayacağız. Pak paranın girdiği sokaktan kirli para, uyuşturucu paraları kaçar. Ben bu parayı getireceğim. Bunun kelamını verdim. Bunun için Londra’dayım.

“ÇOK LAKİN ÇOK HOŞ ŞEYLER AÇIKLAYACAĞIM”

Kılıçdaroğlu, son olarak, “Halkımızdan ricam sabırla Bay Kemal’i beklesinler. Kasım’ı beklesinler. Çok lakin çok hoş şeyler açıklayacağım” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir