KAYMEK’li gençler Büyükkılıç’la buluştu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten Kayseri Mesleksel Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından, Matematik, Dikkat, Zekâ ve Motivasyon Atölyesi çerçevesinde 12. sınıf ve mezun kümeden 400 öğrenciye yönelik yarış ve seminer düzenlendi.

Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop, Kayseri Kızılay Şube Lideri Cafer Beydilli, İşletmeler ve İştirakler Daire Lideri Cenani Ayaydın ile eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

Programda gençlere seslenen Lider Büyükkılıç, “Bizlerin geleceği olan yavrularımızın daha donanımlı daha özgüven içerisinde olmaları için KAYMEK’imizin yapmış olduğu çalışmada muvaffakiyetler diliyorum. Genç dostu bir kent, pahalar konusunda da Sayın Cumhurbaşkanımızın Paha Gençlik mantığı içerisinde ödül aldığı bir kenttir. Bu mükafatı sizler hak ettiniz, sizlere layık olma tarafında itina gösteriyoruz” dedi.

DAHA DONANIMLI, DAHA ÇALIŞKAN, DAHA GAYRETLİ…

Büyükkılıç, gençlerin daha donanımlı olması için ihtimam gösterdiklerini belirterek, “Eğitim araçları olarak doğal ki okullarımız var fakat KAYMEK bünyesinde gerek ihtisas bağlamında uzman isimlerle gerekse Kayseri Büyükşehir Belediyesi teminatıyla ailelerinizin bizlere emanet ettiği siz yavrularımızın daha donanımlı, daha çalışkan, daha çabalı anlayış içerisinde yetişmelerini sağlama tarafında itina gösteriyoruz. Fiziki şartları sizlere sınırsız formda sunuyoruz” diye konuştu.

“SÖZDE DEĞİL, ÖZDE ÖĞRENCİ DOSTUYUZ”

Kayseri’nin değişik uygarlıklara mesken sahipliği yaptığının altını çizen Lider Büyükkılıç, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“5 üniversitesi olan, kadim medeniyetler kenti olan ve müsamahanın, bilimin merkezi olan kentinde doğduğumuzu, yaşadığımızı hiçbirimiz unutmayalım ve bunu sahiplenelim. Geçmişte âlimler kenti olarak bilinir, güvenilen insanların huzur kenti olarak bilinir. Biz bu bilinmeyi sürdürmek ismine itina ve uğraş gösteriyoruz. 375 bin ortaöğretim, 75 bin üniversite öğrencisinin olduğunun şuurundayız. Üniversite öğrencilerimize de sahipleniyoruz, onlara imkân ve fırsat veriyoruz. 10 bin öğrencimize, gereksinimi olan canlarımıza eğitim yardımı dedik, kişi başı 4 bin TL’den toplam 40 milyon TL ediyor, karşılıksız eğitim yardımı veriyoruz. Üniversitede okuyan ağabeylerinize, ablalarınıza çamaşırlarınızı yıkamak bizden diyoruz. Kirada olan canlarımıza su paralarının yarısı bizden dedik. Ulaşımda öğrenciye 140 biniş 155 TL olan fiyatları 100 TL’ye indirdik. Biz kelamda değil, özde öğrenci dostuyuz.”

Büyükkılıç, birlik ve beraberlik bildirisi vererek, “Biz bir olursak, bir arada olursak, donanımlı olursak, bir kendimize yeteriz dersek, bize kimsenin gücü yetmez. Sizleri seviyoruz, sizlere muvaffakiyetler diliyoruz” halinde konuştu.

Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop ve Dr. Mehmet Karakaya tarafından, öğrencilere KHOOT programı üzerinden yarış yapılırken, birinci 100’e giren öğrencilere çeşitli ikramlar verildi. Program kapsamında, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı KAYMEK Matematik, Dikkat, Zekâ ve Motivasyon Atölyesi öğrencileri belirlendi. Yarışta birinci 3’e giren öğrencilere Kızılay kırtasiye seti, sürpriz mükafatların bulunduğu çanta ve laptop ikram etti. 100’e giren öğrencilere de sürpriz mükafatların verildiği yarışta birinci 41’e giren öğrenciler de 2022-2023 eğitim-öğretim yılı KAYMEK Matematik Dikkat Zekâ ve Motivasyon Atölyesi’ne seçildi.

Program sonunda öğrencilere mükafatlarını takdim eden Lider Büyükkılıç, “Tebrik ediyorum. Sizler bizim geleceğimizsiniz, sizler bizden daima bir adım önde olmalısınız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir