Kayseri’de kırsal mahallelere ‘Büyük’ hizmet


Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, 14 ilçeye 547 bin metrekare kilitli beton parke ve 114 bin metre beton bordür taşı ile 5 ilçeye 110 bin metrekare kilit beton parke taşı olmak üzere 83 milyon 330 bin TL’lik yatırım yapılacağını duyurdu.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’de Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında lokal idare hizmetlerini en kaliteli halde kentin dört bir yanına ulaştırmaya uğraş gösteren Kayseri Büyükşehir Belediyesi kent merkezi ve kırsalda dokunmadık alan bırakmamaya devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılı kilitli beton parke-bordür imal ve alım işleri için yapacağı 83 milyon 330 bin TL harcama ile Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın yürüttüğü çalışmalarla, kırsal ilçe mahallelerindeki yatırımlarına sürat verdi.

14 İLÇEYE 547 BİN METREKARE KİLİTLİ BETON PARKE

Başkan Büyükkılıç, bahis ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız tarafından kırsal mahallelerinin gereksinimi olan 14 ilçeye 547 bin 400 metrekare kilitli beton parke ve 114 bin 954 metre beton bordür taşı imal ihalesi yapıldı. İhale süreçlerinin tamamlanmasının akabinde kırsal mahallelerde başlanan kilitli beton parke üretim işleri süratle sürüyor” dedi.

Ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal mahallelerinin muhtaçlığı olan ilçelere kilitli beton parke dayanağında de bulunduklarını belirten Büyükkılıç, “Büyükşehir olarak 5 ilçeye vereceğimiz takviye kapsamında 110 bin metrekare kilitli beton parke taşı alım ihalesini gerçekleştirerek, kilitli beton parke taşlarının ilçe belediyelerinin stok alanlarına teslimat süreçlerini sağlıyoruz” diye konuştu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu yatırımlar kapsamında, 2022 yılı kilitli beton parke-bordür üretim ve alım işleri için 83 milyon 330 bin 482 TL harcama ile kırsal mahallelerdeki hizmetlerine yenisini ekleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir