Kiev’de patlama sesleri: Şehrin üstünden dumanlar yükseliyor

Ukrayna’nın başşehri Kiev güne yeniden patlama ve siren sesleriyle uyandı. Ülkenin kuzeyindeki Zhytomyr kentine ise elektrik ve su verilemiyor…

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali 24 Şubat’tan bu yana devam ederken, Rusya son haftalarda Ukrayna’ya akınlarını şiddetlendirdi. Başşehir Kiev bugün de güne patlama ve siren sesleriyle başladı.

Reuters’ın son dakika olarak duyurduğu habere nazaran, kentin kuzeyi dumanlarla kaplandı ve şiddetli patlama sesleri duyuldu. Ukrayna’da Devlet Lideri Zelenskiy’nin ofisinden yapılan açıklamada, Kiev’de güç altyapılarının vurulduğu bilgisi paylaşıldı. Başkanlık ofisi lider yardımcısı Kyrylo Timoşenko, bir güç tesisine üç Rus saldırısı gerçekleştiğini söyledi.

Saldırılarda can kaybı olup olmadığıyla ilgili net bir bilgi paylaşılmadı.

Ukrayna’nın kuzeyindeki Zhytomyr kenti de güne patlama sesleri ile başladı. Belediye lideri Serhiy Sukhomlyn sabah saatlerindeki Rus taarruzlarının akabinde kentin su ve elektriksiz kaldığını açıkladı. Sukhomlyn, “Şu anda kentte ne ışık ne de su var. Yalnızca hastanelerde yedek rezerv var.” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir