Kocaeli Kuruçeşme tramvay hattında kiriş imalatı için gün sayılıyor


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kuruçeşme’ye kadar uzanacak tramvay çizgisinde, geçişi sağlayacak 332 metre uzunluğundaki köprünün çelik kirişlerinin montajı yakın vakitte başlanacak.

KOCAELİ (İGFA) – Betonarme olarak imal edilen başlık kirişlerinin çabucak altında tramvay ve çelik kirişlerin yükünü absorbe edecek sismik izolatörlerin montajı da kısa müddet sonra tamamlanacak.

BİN 500 TON ÇELİK KULLANILACAK

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı grupları proje dahilinde 332 metrelik köprüyü taşıyacak olan 9 ayaktan 8’inin inşasını tamamladı. Bir ayağın ise son olarak başlık kirişi yapılıyor. İş kapsamında testleri tamamlanan sismik izolatörlerin montajı yakın vakit sonra bitirilecek.

Toplamda 18 metre uzunluğunda 150 adet çelik kirişin ayaklar üzerine yerleştirileceği projede bin 500 ton çelik kullanılacak. Proje çalışmaları kapsamında köprü yaklaşımlarının iniş ve çıkışlarında yer iyileştirmeleri tamamlanırken trafo yapısının temel hafriyatı sonrası betonarme imalatlarına başlandı.

2 YENİ YAYA ÜST GEÇİDİ

Proje kapsamında Kuruçeşme girişteki özel hastane ve İzmit Lisesi önüne inşa edilen iki yeni yaya üst geçidi tamamlanarak hizmete sunulmuştu. Özel hastane önüne inşa edilen yaya üstgeçidi 59 metre, İzmit Lisesi önüne inşa edilen yaya üstgeçidi 52 metre uzunluğuna sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir