Masterchef Uğur Kardaş gözaltında: Kol kesme iddiası yalan çıktı

TV8’de yayınlanan Masterchef müsabakasının 2018’deki şampiyonu Uğur Kardaş, Adıyaman’da kurtarma çalışmalarına katıldığı sırada toplumsal medya hesabından yayın yaparak Enkazdan ceset çıkarıp kenara koyuyorlar. Afganlı biri gelip bileziğini çalmak için kolunu kesiyor” tezinde bulundu. Kardaş, paylaştığı görüntüde şunları anlattı:

“Yanlış anlamayın ancak Allah benim bin belamı versin. Ellerime bakın, İnşaatın altından ceset çıkıyor. Bu cesedi geriye ayırıyorlar. Gelsin nakil aracı alsınlar diye. Afganlı biri gelip kolunu kesip altınlarını alıyor. Polise diyecek bir şeyim yok. Adamı öldürürler burada aslında. Gelip burada beşerler bu türlü niçin yaşıyor ya. Hududum bozuldu ya. Çıkan bayanın kolunu kesmek Allah bin belanı versin. Artık burada dayanamıyorum ben psikolojim falan kalmadı.”

‘ŞEHİRDE BU STİL SAVLAR KONUŞULUYORDU’

Polis takımlarının araştırması sonucunda argümanının temelsiz olduğu tespit edilen Kardaş, Adıyaman Havalimanı’nda gözaltına alındı. Kardaş verdiği tabirde, “Afgan asıllı bir kişinin cesetlerin kolunu keserek altın aldığına ait bir olaya şahit olmadım. Fakat kentte bu stil argümanlar konuşuluyordu.” diyerek kendisini savundu.

Emniyetten Kardaş ile ilgili yapılan açıklama şöyle:
“Sosyal medyada zelzelede yapılan çalışmalar hakkında provakatif paylaşımlar yaptığı tespit edilen Mustafa Uğur Kardaş isimli kuşkulu Adıyaman Havalimanında yakalanmış,

Yapılan mülakatta özetle;

Kendisinin enkaz çalışması yaptığı esnada etrafta vatandaşlardan ‘Enkaz altından çıkarılan cesetlerin yol kenarına konulduğunu, bir kaç kişinin kollarını kesip üzerinde bulunan altınların alındığını, hırsızların Afganistan asıllı olduğunu duyduğunu, bu tezini kanıtlayacak rastgele bir somut kanıtının olmadığı’ biçiminde beyanlarda bulunmuştur.”

SÜLEYMAN SOYLU DA GÖZALTINA ALINDIĞINI DUYURDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yaptığı açıklamada Uğur Kardaş’ın ismini vermeden görüntüyü çeken kişinin Adıyaman’da gözaltına alındığını açıkladı:

“Biraz evvel bir görüntü seyrettim. Seyrettiğim videoada okumuş yazmış, büyükşehirlerde yaşadığı çok açık muhakkak olan görüntüyü çekiyor. İnsan üzere de konuşuyor. ‘Bir Afgan çıkan cesetleri elini kesti altınları aldı’ diyor. Biraz evvel Adıyaman’da gözaltına aldık.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir