Odatv yarın olacakları yazıyor… Türkiye’nin her yerinden otobüsler yola çıktı

Millet İttifakı harika bir toplantıyla Saadet Partisi Genel Merkezi’nde bir ortaya gelmesinin akabinde adayın açıklanması konusunda bir takvim değişikliği yaşanmadı.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in masadan ayrılmasının akabinde yaşanan gelişmeler süreci etkilemezken CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı 2 Mart’ta duyurulduğu üzere Pazartesi günü (yarın) açıklanacak.

Odatv’nin edindiği bilgilere nazaran Türkiye’nin her yerinden otobüslerle CHP teşkilatları yarın Ankara’da CHP Genel Merkezi önünde buluşacak.

Saat 16.30’da Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanlığı için adaylığı açıklanacak.

CHP’liler Genel Merkez önünde Kılıçdaroğlu’na takviye mitingi gerçekleştirecek. Münasebetiyle sessiz merasim tezleri da gerçeği yansıtmadığı üzere kalabalıkların, aday belirleme konusundaki son toplantının yapıldığı Saadet Partisi Genel Merkezi önünde de toplanması bekleniyor.

NE OLMUŞTU

Millet İttifakı’nın son toplantısında CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dört önderin de dayanağıyla adaylığını ortaya koymuş, Kılıçdaroğlu’nun adaylığını kabul etmeyen Akşener ise İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Lideri Mansur Yavaş’ı önermişti.

Akşener, partisinin GİK toplantısının akabinde yaptığı basın açıklamasında, “Milllet iradesini kararlarına yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir” demişti.

Gelişmelerin akabinde CHP’li büyükşehir liderleri Ankara’ya yanlışsız yola çıkarken İmamoğlu ve Yavaş’tan ise Kılıçdaroğlu’na dayanak ve birliktelik bildirileri gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir