Öğretmen Atandı: Zilan Patır Hem Okuluna Hem de Öğretmenine Kavuştu

Van’ın Gevaş ilçesine yaklaşık 80 kilometre aradaki mezrada tek öğrenci olan 6 yaşındaki Zilan Patır için kapatılan okul tekrar açıldı ve öğretmen ataması gerçekleştirildi.

MEB öğretmen ataması yaptı ve okul yine açıldı

Küçük Zilan’ın haberlerinin basına yansıması sonrasında Ulusal Eğitim Bakanlığı, kapatılan okulu yine açtı ve öğretmen ataması yapıldı.

Zilan için yine açılan okula atanan ve tek bir öğrencisi bulunan öğretmen Salih Terim; “Cihan hoca, fedakarlığı ile çıktığım bu yolda benim için rehber oldu. Onun bıraktığı yerden misyonu devam ettireceğim. Eminim ki benden sonra da buraya kaç öğretmenler gelecek ve birebir fedakarlıkları yapacaktır.” açıklamasında bulundu.

Cihan Yakut’un büyük mutluluğu

Zilan için fedakarlık gösteren öğretmeni Cihan Yakut da mezraya yeni öğretmen atanmasının çok hoş bir gelişme olduğunu lisana getirerek “Mutluluğumu tanım edemem. Artık Zilan da öğretmenine kavuştu. Mezraya gelmek benim için de güç oluyordu. Önümüz kış, hiç gelemeyecektim. İnşallah öğretmeniyle çok yeterli vakit geçirir. Bu türlü bir işe vesile olmanın memnunluğunu da ayrıyeten taşıyorum. Salih hocam mezraya alışana kadar hem ona hem de yeniden Zilan’a dayanağımı sürdüreceğim. Kar yağıncaya kadar gelmeye devam edeceğim. Bundan sonraki süreçte inşallah birbirimize sahip çıkacağız.” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir