Pazarlar kış meyveleriyle doldu

Semt pazarlarında tezgahlar kışlık meyvelerle doldu. Portakal, elma, mandalina üzere vitamini bol kış meyveleri ağır ilgi görüyor. Pazar esnafı vatandaşların bilhassa muz, portakal ve elmaya talep gösterdiğini söyledi. Bahçelievler semt pazarcıları kış meyvesi tüketimi için tam vakti olduğunu söyledi.

“ELMA, PORTAKAL VE MUZA TALEP VAR”

Kışlık meyvelerin bolluğuna değinen pazarcı Özkan Dede, “Şu anda muz bol ve ucuz gidiyor, şu anda kilosu 18 TL’den satılıyor. Mandalina bitmek üzere. Şu an en çok elma, portakal ve muza talep var. Kış denilince akla elma, mandalina ve portakal geliyor. Şu anda fiyatlar taban fiyatlar. Genel olarak meyve fiyatları şöyle; çilek 30 TL, elma 12,5 TL, portakal 12,5 TL. Beşerler ucuz yemek istiyorsa pazara gelsinler” dedi.

“BOLLUK BİTERSE FİYATLAR TEKRAR ARTMAYA BAŞLAR”

Pazarda işlerin hoş olduğunu belirten pazarcı Mücahit Dilmaç, “Şu anda kış meyvelerinde bolluk vakti. Tezgahlarımızda çeşit çok. Bunların içerisinde portakal, muz, elma, ayva, çilek üzere meyveler var. En çok elma muz ve portakala talep var. Şu anda yenilecek meyveler bunlar. Muz 17-18 TL, elma 12-15 TL, portakal 15 TL, ayva 15 TL’den satılıyor. Bu fiyatlar daha düşmez, bolluk biterse fiyatlar tekrar artmaya başlar” biçiminde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir