Peker AKP’li Külünk’le telefon görüşmesini yayınladı

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) bulunan Peker’in, geçen sene yayınladığı görüntüler ve attığı tweet’lerle hükümet hakkındaki savları ülke çapında büyük olay yaratmıştı.

Organize kabahat örgütü liderliği suçlamasıyla hakkında kırmızı bülten çıkarılan Sedat Peker, toplumsal medyadan Nedim Şener’in kendisine ‘pislik’ dediğini söyleyerek “Bu kelimeyi lütfen düzelt. Şayet ki düzeltmezsen, benim pislik olmadığım, kim olduğumu AK Parti’nin en değerli isimlerinden birisi ile yaptığım telefon görüşmesini herkese dinletmek zorunda kalacağım” dedi.

Peker “Uzun Çavuş” isimli hesabı üzerinden Nedim Şener’e yönelik şu tabirleri kullandı:

“Nedim Şener Benim denetimimde olan freudun_talebe isimli sayfa Twitter tarafından kapatıldıktan sonra, birebir isimle düzmece hesap açan kimileri benim söylemediğim şeyleri, ben söylemişim üzere yazıyorlar. Bu sayfa bana ilişkin değil diye tekerrür kez düzeltme yaptım. Senin hakkında o kelamları ben söylemedim. Fakat sen haklı olarak benim söylediğimi düşünüp bana pislik demişsin. Benim çocuklarım var. Bu söz onları üzer. Bu kelimeyi lütfen düzelt. Şayet ki düzeltmezsen, benim pislik olmadığım, kim olduğumu Ak partinin en değerli isimlerinden birisi ile yaptığım telefon görülmesini herkese dinletmek zorunda kalacağım. O kelimeyi ben söylemedim. Bunu lütfen düzelt. Ben düşmanınız olabilirim lakin pislik değilim. Erdemli bir düşmanım” dedi.

Nedim Şener ise Peker’in bu paylaşımlarına şu karşılığı verdi:

Suç örgütü önderlerinden özür dileyecek de değilim. Benimli ilgili olmasa da seni öven o üst seviye AKP’liyi ben de merak ettim artık. Ancak buna karşın şayet bir AKP’li benim hakkımda negatif bir şey söylemişse bu onun şerefsizliğidir, onunla da hesaplaşırım. yayınlamazsan senin de ondan farkın kalmaz

Sen benim gözümde düşman değil cürüm örgütü başkanısın. Senin kime düşman olduğun da beni ilgilendirmiyor. Kimin hakkında ne biliyorsan paylaş. Lakin bir gün Türk adaletine hesap vereceksin.”

Sedat Peker, Nedim Şener’in paylaşımlarının akabinde birebir hesaptan bir öteki tweet attı. Paylaşımda şunları yazdı:

“Sen yazılanı anlamıyor musun? Tayyip Bey’in kara kutusu seninle ilgili birşey söylemiyor. Benim nasıl yetişmiş bir devlet adamı olduğumu söylüyor. Öbür neler neler söylüyor… Senin özürüne gereksinimim yok. Tek bir yanıt ver, bana pislik dedin mi demedin mi?”

Nedim Şener ise Peker’in bu paylaşımına karşılık şu yanıtı verdi:

“Sana söyledim bir hata örgütü başkanından özür dilemem. Benimle ilgili olmasa da seni öven o üst seviye AKP’liyi ben de merak ettim artık. Tekrar edeyim sana pislik demedim. Sen kabahat örgütü başkanısın ve kesinlikle Türk devletine hesap vereceksin.”

Ses kaydı yayınladı

Şener’den ‘özür dilemem’ cevabını alan Sedat Peker ‘Deli Çavuş’ hesabından eski AKP milletvekili Metin Külünk’le telefon görüşmesini yayınladı.

Peker ses kayıtlarını şu notları ekledi,
“1-) @nedimsener2010 daha evvel senin yalnızca ismini duymuştum bu yüzden radarıma hiç girmedin. Fakat bu gün prestiji ile radarıma girmiş bulunmaktasın. Yazdığın tweetleri okudum. Sana söyleyeceğim tek şey sen ruhsal hastasın. Ergenekon sürecinde ki yükü taşıyamamışsın.
2-) Lakin üzülme sen gerçek adrese geldin. Ben Dr. Sedat seni de tedavi edecem. Fakat bir hekim olarak vakte gereksinimim var. Senin hastalığın komplike bir durum. Çok dert, baskı, sonucunda oluşan bir paranoyan olduğun birinci teşhisim. Memnun olman için günün mana ve önemine++
3-) binaen sana özel bir yayın hazırladım. (diğeri hafif kaldır diye.) Ben senin dediğin üzere bir adam olsaydım Tayyip Bey’in karakutusu metin külünk’ün ricası üzerine Biden görüşmesi öncesi görüntüleri durdurmazdım. Bu ses kayıtları da delilimdir. (tedavim devam edecek.)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir