Süper kahraman gibi 10 saniyede iki hayat kurtardı

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde YAŞAYAN Fatma Bat, engelli eşini park halindeyken hareket eden aracın altında kalmaktan son anda kurtardı. Bat, daha sonra koşarak bindiği aracı yolda yürüyen yaşlı bayana 1 metre kala durdurdu.

Gölcük Engelliler Derneği Lideri Hasan Bat, İhsaniye Mahallesi Beyoğlu Caddesi’nde bulunan işletmeciliğini yaptığı tuhafiye dükkanının önüne arabasını park etti.

Bat, araçtan inerek eşinin getirdiği akülü tekerlekli sandalyeye binmeye çalışırken araba ansızın hareket etti. Sırtından tutup dışarı çektiği eşini aracın altında kalmaktan kurtaran Fatma Bat, daha sonra peşinden koştuğu aracı durdurdu.

YAŞLI BAYANA ÇARPMASINA 1 METRE KALMIŞTI

Kayıtlarda, eşini aracın altında kalmaktan kurtaran Fatma Bat’ın hareket eden aracın peşinden koşarak içine girdiği ve yolda yürüyen bir bayana çarpmak üzereyken durdurduğu görülüyor.
Hasan Bat, arabasıyla iş yerinin önünde durduğunu ve eşinin akülü tekerlekli sandalyesini getirdiğini söyledi.

Akülü tekerlekli sandalyeye binmek isterken aracın hareket ettiğini anlatan Bat, “Bir bacağım akülü otomobilimin üzerinde, başkası de arabadaydı. Aracın altına girmek üzereyken eşim beni sırtımdan çekerek, otomobilin üstümden geçmesini engelledi.” diye konuştu.

Bat, eşinin kendisini kurtardıktan sonra koşarak aracı durduğunu lisana getirerek, “Aracın önünde de bastonlu bir teyze vardı, ona vurmasına 1 metre kala durdurdu aracı.” tabirlerini kullandı. (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir