‘Suşi şakaları’ Japonya’yı karıştırdı! 3 kişi gözaltına alındı

Kültürel olarak paklığın son derece katı kurallarla uygulandığı Japonya’da Şubat ayında başlayan ve giderek artan ‘suşi terörü’ latifeleri restoran bölümünü krizin eşiğine getirdi. Birtakım şahısların self-servis suşi restoranlarında döner bantta sunulan suşiyi yalayıp geri koyması, bir diğerinin zencefil turşusu kavanozuna sigara izmariti koyması üzere şakaların görüntüleri toplumsal medyada viral oldu. Bu tıp görüntülerin giderek artması restoranları önlem almaya götürdü ve birtakım döner bant self-servis suşi restoranları ise kapama kararı aldıklarını duyurdu.

HİZMET BİÇİMİNİ BÜSBÜTÜN DEĞİŞTİRİYOR

Kura Sushi restoran zinciri dün bir basın açıklaması yapıp, Aichi Bölge Polisinin kendi restoranlarında gerçekleşen latifelere karışan 3 kişiyi gözaltına aldığını tabir etti. Yetkililer, müşterileri için itimada dayalı hizmetlerini baltalayan aksiyonların hata olduğunu vurguladı. Döner bant self-servis suşi restoran zinciri Choushimaru ise 3 Mart’ta açıklama yaparak ‘döner bant self-servis’ hizmetlerini 26 Nisan itibariyle büsbütün durduracaklarını ve diğer bir suşi siparişi verme sistemine geçeceklerini kaydetti.

Döner bant suşi restoranlarında suşi eserleri, döner bir bantın üzerinde servis edilmektedir ve bant kenarındaki masalara oturan müşteriler dönen suşilerden istediklerini self servis tekniğiyle kendileri almaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir