Taksicilerden Rize-Artvin Havalimanı’nda eylem: Bu saatten sonra da bizde de geri vites yok

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından 14 Mayıs’ta merasimle hizmete açılan Rize-Artvin havalimanında taksici esnafının yolcu alabilmesi için gereken ihalenin hala yapılmaması taksiciler ortasında tartışmalara neden oldu. Taksiciler Kooperatifi Lideri Hızır Şükrü Doğanay “Polis burada taraf. O ki taraf kusura bakmayın benim otomobilimi 85 otomobilim var, 85 otomobilimi feda ediyorum. Hangisini istiyorlarsa yakmaya hazırız. Dert yok ceza ise ceza, ne gerekiyorsa o. Bu saatten sonra da bizde de geri vites yok” dedi.

Erdoğan tarafından geçen ay merasimle hizmete açılan Rize-Artvin havalimanında taksiciler ortasında yolcu alma tartışması yaşandı. Pazar ilçesinden gelen taksiciler adalet istediklerini söyledi.

Rize-Artvin havaalanında ulaşım, temizlik, etraf düzenlemesi ve yer hizmetleri alanında yaşanan meseleler vakit zaman tartışmalara yol açıyor. Havaalanının bulunduğu Pazar ilçesinde taksicilik yapan 86 taksici esnafı havaalanından yolcu alamamasından yakınırken Ardeşen ilçesinden kimi taksicilerin havaalanında yolcu alması iki ilçenin şoförlerini  karşı karşıya getirdi.

Pazar Kız Kulesi Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Lideri Hızır Şükrü Doğanay, şikâyetlerine karşın misyonlu emniyet mensuplarının korsan taksicilik yapanlara göz yumduğunu öne sürerek yanına aldığı Pazar ilçesinden 86 taksi esnafıyla havaalanında bir basın açıklaması yaparak yaşananlara reaksiyon gösterdi.

Kendilerine haksızlık yapıldığını ve adalet istediklerini belirten Hızır Şükrü Doğanay şunları söyledi:

“Bu akşam bir telefon üzerine geliyorum buraya, Ardeşen Sürücüler Odası Lideri orada simsarlık yaparak iki tane de sivil tutarak burada simsarlık yapıyor. Dört tane otomobiliyle işe gidip geliyor. Gözümün önünde Sarp yolcusuyla pazarlık ediyor, alıyor. Polis memuruna diyorum ki müdahil niçin olmuyorsunuz? Polis memuru Ardeşen Sürücüler Odası’nın otomobilini alıp kaçırıyor. Yani burada emniyet vazife yapmıyor. Pazar otomobiline gelince yolcu alamıyor, Ardeşen otomobiline gelince hoş çalışıyorlar. Pazar toprakları içinde Ardeşen çalışacak Pazar çalışamayacak. İki üç gün önce sayın Bakanım Hayati Yazıcı, Osman Aşkın Bak Rize’de toplantıda ne Pazar arabası girecek dedik ne Ardeşen arabası. Yalnızca kendi yolcusu geldiğinde biletini gösterdiği takdirde içeriye girecek, yolcusunu alıp çıkacak. Bekleme yapılmayacak. Memur arkadaşa ‘bekleme yapıyorlar’ diyorum adam Ardeşen Sürücüler Odası’nı kaçırmaktan öteki hiçbir şey yapmıyor. Ya memursan vazifesini yapacaksın. Çok sevdiğim pahalı bir memur arkadaşımız bu akşam misyon yapmadı, polis arabasının önüne yatmama karşın, o yolcunun önüne yatmama karşın polis müdahil olmuyor. Polis burada taraf. O ki taraf kusura bakmayın benim otomobilimi 85 otomobilim var, 85 otomobilimi feda ediyorum. Hangisini istiyorlarsa yakmaya hazırız. Dert yok ceza ise ceza, ne gerekiyorsa o. Bu saatten sonra da bizde de geri vites yok. Lakin adaletli olsa onlara da eşit bize de eşit davranılsa hiçbir kasvet yok. Bizim polise de hürmetimiz var devletimize de, bayrağımıza da, milletimize de. Bizim hiç kimseyle bir meselemiz yok. Adalet istiyoruz. Bundan öteki hiçbir şey yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir