Türkiye’nin ilk engelli belediye başkanı Turan Hançerli, İstanbul Boğazı’nı yüzerek geçti

İki kolunu da tarlada “patoz” süreci sırasında makineye kaptırarak kaybeden Avcılar Belediye Lideri Turan Hançerli, 34. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na katılarak İstanbul Boğazı’nı yüzerek geçti. Hançerli, “Boğazı bir defa daha geçtiğim için çok keyifli ve gururluyum” dedi.

Türkiye’nin birinci engelli belediye lideri Turan Hançerli, 55 ülkeden 2 bin 465 yüzücünün yarıştığı ve dünyada Asya’dan Avrupa’ya yapılan tek yüzme yarışı olan Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na katıldı ve Boğaz’ı yüzerek geçti. Hançerli, ikinci kere katıldığı müsabakanın akabinde şunları söyledi:

“Çok kıymetli bu yarışta binlerce beşerle Anadolu’dan Avrupa’ya, bu kere köprü ile tekne ile değil de yüzerek geçtik. Doğal memnunluk verici, keyif verici. Dalga yahut hava değişiyor, akıntı değişiyor. Akıntıyla ve dalgalarla boğuşarak Kuruçeşme’de buluştuk. Her sene değişik bir suyla karşılaşıyoruz. Bu müsabakanın da Boğaz geçişinde en kıymetli özelliği galiba bu. Her yıl, hatta her saatte akıntı farklılık gösteriyor, değişiklik gösteriyor. Çok keyifli ve gururluyum.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir