“Yasak aşk” yaşadığı erkeği öldüren kadın: “Namusumu temizledim”

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde evli 3 çocuk annesi Fatma Yiğit, yasak aşk yaşadığı tez edilen Ferhat Demir’i sokak ortasında av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Yiğit’in savcılık tabirinde, “Babam ‘ya kendini ya o adamı öldür namusunu temizle’ dedi. Ben de namusumu temizledim” dediği öğrenildi.

Dün akşam saatlerinde Suruç ilçesine bağlı Mizaryolu Mahallesi’nde 3 çocuk annesi evli Fatma Yiğit, teze nazaran yaklaşık bir hafta evvel meskenden ayrılarak, yasak aşk yaşadığı ileri sürülen Ferhat Demir ile Şanlıurfa merkezde buluştu.

Fatma Yiğit ile Ferhat Demir, birkaç gün birlikte yaşarken, ortalarında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Suruç ilçesine dönen Fatma Yiğit babasının konutuna gitti.

Bir mühlet sonra Fatma Yiğit, Ferhat Demir’i arayıp, buluşmak istediğini söyledi. Suruç ilçesinde bir ortaya gelen Demir ile Yiğit ortasında tekrar tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle Fatma Yiğit, yanında getirdiği tabanca ile Ferhat Demir’e ateş açtı.

Mermilerin isabet ettiği Demir olay yerinde hayatını kaybederken, Fatma Yiğit ise cesedin başında polisin gelmesini bekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir