17 Aralık Cumartesi Hava Durumu: Bugün Hava Nasıl Olacak? Hafta Sonu Yağmur Yağacak mı?

Aralık ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrediyor. Hafta sonu plan yapacak olan vatandaşlar ise birinci olarak hava durumunu denetim ediyor. Pekala bugün hava nasıl olacak? Cumartesi yağmur yağacak mı? İşte 17 Aralık Cumartesi Ankara, İstanbul, İzmir ve yurt geneli hava durumu…

Bugün (17 Aralık) Hava Nasıl Olacak?

apılan en son değerlendirmelere nazaran; Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Trakya kesitinin çok bulutlu, öteki yerlerin modüllü ve az bulutlu geçeceği iddia ediliyor. Marmara ile iç bölümlerde yer yer pus ve sis görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği varsayım ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da kuzey taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, Trakya’da güney ve güneybatı taraflardan yer yer kuvvetli(40-60 km /saat) olarak eseceği varsayım ediliyor.

17 Aralık Cumartesi Ankara Hava Durumu

Ankara’da bugün en yüksek sıcaklık 14 derece, en düşük sıcaklık ise 4 derece olacak. Havanın ise sabahın birinci saatlerinde sisli ve puslu sonrasında az bulutlu olması bekleniyor.

17 Aralık Cumartesi İstanbul Hava Durumu

İstanbul’da bugün en yüksek hava sıcaklığının 19 derece, en düşük 14 derece olacağı iddia ediliyor. Havanın ise gün uzunluğu modüllü bulutlu olması bekleniyor.

17 Aralık Cumartesi İzmir Hava Durumu

İzmir’de bugün en yüksek hava sıcaklığının 21 derece, en düşük 14 derece olması bekleniyor. Havanın ise gün uzunluğu modüllü bulutlu olacağı varsayım ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir