18 yaşındaki kayakçı dengesini kaybedince pisti birbirine kattı

Avusturya’nın Kreischberg kayak merkezinde, snowboard tahtasıyla üst çıkmak isteyen bir genç, istikrarını kaybedince pistten aşağı sürüklenerek dört kişiyi hastanelik etti.

Buzlu ve karlı yolda üst çıkmaya çalışan kimliği bilinmeyen Macar snowboard’çu düşmeyi önlemek için barı elleriyle tutmayı başardı lakin sonrasında pistten aşağı kaymaya başladı.

Arkasından gelenlere çarpmaya başlayan snowboard’çuyu çeken çarpıcı görüntü imajları, gencin Steiermark Alpleri’ndeki pistten aşağı uçarak kayakçılara çarptığını, her birini teker teker düşürdüğünü ve ardında bir yıkım bıraktığını gösteriyor.

OLAY YERİNDEN KAÇTI

Çarpışmalarda dört kayakçı yaralandı ve bunlardan biri önemli bir travma geçirerek Friesach’taki yakındaki bir hastaneye bir kurtarma helikopteriyle götürüldü. Diğer üç kişi dağdan kendi imkanlarıyla inmeyi başardı fakat daha sonra tedavi için hastaneye gitmek zorunda kaldılar.

Ancak snowboard’çu, yaralı kayakçılara yardım etmek yerine kaçmayı seçince şikayet edildi ve polis tarafından gözaltına alındı. Snowboard’çunun hangi cezalarla karşı karşıya kalacağı yahut hakkında dava açılıp açılmayacağı ise şimdi muhakkak değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir