21 aydır maaş alamayan 1600 Onur Air çalışanı isyan etti

21 aydır tek kuruş maaş alamayan 1600 Onur Air çalışanı ve aileleri şirket önünde eylem yaptı. Yüzlerce çalışan adına konuşan Kaptan Pilot Muzaffer Kavcı, gazetecilere ve toplanan kalabalığa hitaben yaptığı açıklamada, “Biz sadece ve sadece çalıştığımız maaşımızı istiyoruz” dedi.

Kavcı, “Şirketimizin yönetim kurulu, özellikle de patronumuz, 40 gün önce yapılan toplantıda, bizlerden 4 hafta süre istedi. Sesimiz çıkmadı, 20 ay çıkmadığı gibi… Artık arkadaşlarımız söylüyor; bıçak kemiğe dayandı… Bugünkü toplanmamızın amacı da budur” diye konuştu.

Kavcı, “Sosyal medyada 2-3 gündür bizlere yönelik yalan haber olarak paylaşımlar yapılıyor… Yönetim Kurulumuzdan beklentimiz maaşlarımızın hesaplarımıza yatırılmasıdır. Başka bir şey istemiyoruz” şeklinde konuştu.

Bu açıklamanın ardından, şirket yönetimi toplanan kalabalıktan 3 kişiyi görüşmek üzere binaya aldı. Çıkışta yine Kaptan Pilot Muzaffer Kavcı,  Yönetim Kurulu Başkanı Cankut Bagana’nın şu mesajını aktardı:

” Sosyal medyadan duyduğunuz şeylere inanmayın. Ben size haber vereceğim.
Şirketin satışı için imzayı attım tek şartım vardı. Personelin maaşlarının hemen ödenmesi. Genel Müdürümüz Teoman Bey, personel maaşını nakit olarak almak üzere… Gerçekleştiği anda maaşlarınız hesaplarınıza yatacak.”

KIRMIZI KART GÖSTERDİLER

Patronun bu mesajı alandaki çalışanları ikna etmedi. 21 aydır maaşlarını alamayan Onur Air çalışanları şirketin genel merkezi önünde 21 ayı temsilen 21 kez düdük çalarak patrona kırmızı kart gösterdi.

“KAYYUM İSTİYORUZ”

Burada bir Onur Air çalışanı şunları söyledi:
“30 yıllık Onur Havayolları devletin milletin ciddi bir milli serveti. Hepimizin eğitimleri milyon dolarlar… Dolayısıyla hepimiz de birer milli servetiz. Ama maalesef yönetilemedi. Yönetilemediği için patrona ve yönetime kırmızı kart gösteriyoruz. TMSF’den kayyum istiyoruz. ”
Eyleme Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Barış Atay da destek verdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir