5. İslami Dayanışma Oyunları’nda muhteşem kapanış! Milliler madalyaya doymadı

5. İslami Dayanışma Oyunları’na mesken sahipliğini Konya yaptı. Konya 2021’de atletlerimizin gösterdiği başarılı performans dikkat çekti. Mükemmel tertibin kapanış merasimine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da iştirak gösterdi.

SON MADALYALAR

5. İslami Dayanışma Oyunları’nda son altın madalyar, karate kata erkek grubu ve Dilara Bozan’dan geldi. Millilerimiz turnuvanın son gününde kick boksta toplam 18 madalya topladı. 18 madalyanın 13’ü şampiyonlukla geldi. Konya 2021’deki okçuluk çabalarında son günü Yasemin Ecem Anagöz ve Samet Ak’tan gelen altın madalyalar ile sonlandırdık.

MADALYA SAYIMIZ 300’Ü AŞTI

Milli atletlerimiz Konya’da inanılmaz bir performans sergiledi. Türk atletlerimizin damga vurduğu tertipte 300’ün üzerinde madalya topladık. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu turnuvada birçok çabayı yerinden izleyerek, atletlerimize takviye verdi.

KONSERLER VERİLDİ

Konya’daki süper tertipte yalnızca sportmenler yarışmadı. 5. İslami Dayanışma Oyunları’na akşam saatlerinde verilen konserlerle ailelerin de iştiraki sağlandı. Konserler ve atletlerimizi izlemeye gelen vatandaşlar müspet iletiler verdi.

REKOR KATILIM

5. İslami Dayanışma Oyunları, İslam İşbirliği Teşkilatına üye ülkelerin katıldığı bir tertip; bu yıl en yüksek ülke ve sportmen iştirakiyle Konya’da gerçekleşti.

MİLLİLER ŞAMPİYON OLDU

U23 Futbol Ulusal Ekibi, Konya 2021 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda gösterdiği performansı kupayla taçlandırdı. Ulusallar rakiplerini birer birer geçerek şampiyon oldu.

SULTANLAR NAMAĞLUP ŞAMPİYON

5. İslami Dayanışma Oyunları’nda Filenin Sultanları namağlup şampiyon olmayı başardı. Çıktığı tüm maçları kazanan A Ulusal Bayan Voleybol grubumuz altın madalyanın sahibi olmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir