6 yaşındaki kız çocuğuna istismar olayında yeni ses kayıtları! Cinsel ilişki itirafı kan dondurdu

İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G’yi 6 yaşında evlendirdiği savları gündeme bomba üzere düştü. Tüm Türkiye’nin reaksiyonunu çeken olayla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı mahpus cezası talebiyle iddianame düzenlendi. Hazırlanan iddianamede Kadir İstekli hakkında 67 yıl 10 ay 15 gün mahpus cezası istenirken, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında 22 yıl 6 ay mahpus cezası istendi. Birinci duruşmanın 22 Mayıs 2023’te yapılacağı davayla ilgili yeni ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.

SES KAYITLARI KAN DONDURDU

Dava belgesine giren 4 saat 42 dakikalık ses kayıtları kan dondurdu. Oda TV’nin aktardığına nazaran, kayıtlarda H.K.G.’nin 6 yaşında evlendirildiğine yönelik kelamlar sarf ettiği ve Kadir İstekli’nin de bu tabirleri onayladığı görülüyor.

6 YAŞINDA İLGİ İTİRAFI

Kayıtların bir kısmında H.K.G. “6 yaşında alakaya girmesek kesin memnun olurduk” derken, Kadir İstekli bu kelamları “Orası öyle” diye cevap veriyor.

H.K.G: Ahaa. O vakit keşke 6 yaşında alakaya girmeseydik, kesin keyifli olurduk biz ya dimi.

Kadir İstekli: Yani orası o denli dediğin üzere de. (…) O¨yleydi, böyleydi, o denli olsaydı, bu türlü olsaydı, olmuyor işte.

H.K.G: Lakin üzülüyo insan yani. 6 yaşında birlikte olmaya başladık diye mi bırakamadın sonradan beni yoksa.

Kadir İstekli: Niçin. Niçin bırakacaktım ben seni. Ya ben seni seviyorum, sen anlamıyorsun. Senin anlamadığın nokta şurası işte. Malsın sen.

H.K.G: Hocam inanılır üzere bir şey değil ki. Küçüçük bir çocuğu insan nasıl sever.

Kadir İstekli: U¨ffff. Ya anlamıyo musun. Ufacık bi daire. Bi sen bi ben dimi ve benim kendi akranlarım var.

H.K.G’NİN KARDEŞİNİ DE YAŞLI BİR ARKADAŞINA ÖNERMİŞ

Konuşmanın başka kısmında Kadir İstekli, H.K.G’nin kız kardeşi A.H.G’yi yaşlı bir arkadaşına söyleyerek “Bacanak olalım” dediğini aktarıyor. Konuşmanın devamında da arkadaşının bunu kabul etmeyerek “Yok, ben yapamam” dediğini söylüyor.

H.K.G: Hatırlıyorum. Evet, o da bana kahır yapıyodu işte. Zira ben annemin yanında durmak istiyordum küçüğüm daha. 7,8,9 yaşlarımda. 6 yaşımda. Nasıl desem kardeşlerimle vakit geçirmek istiyorum. Yani kuzenimle oynamak istiyorum.

Kadir İstekli: Anladım. Ben seni kendi yanımda keyifli görünce, ne bilim senin de benim yanımda keyifli olduğunu zannediyodum demek ki. Garip bir olay işte H.K. Hani izahı yok. Yani izahı olcak bi şey değil işte ya değil. Ben Adem C’ye teklif ettim, A.H’yi. Bacanak olalım diye, yok dedi. Ben yapamam dedi. Benim saçım beyazlamış cart curt. Âlâ ki yok demiş. S¸u an Adem C., A.H’yi bekliyo olsaydı, ne olacaktı H.K., dedesi yaşında adamla olcaktı ya. Ayşe’yi nasıl verecektin ona. Hani ben bi nebze. Benim saç sakal sonradan ağardı. Ben hiç yaşımı göstermiyodum ki. Olağan senle karşı karşıya geldiğimiz vakit ortamızda yaş farkı gözükmüyor.

H.K.G: Sonra birinci alakaya girdik mesela 6 yaşındayken. O vakit ben mana veremedim bu türlü. Nasıl desem. C¸ok tuhaf oldum. Korktum. Bi de çok utandım. Nasıl desem, nitekim çok sıkıntı bir şey. C¸ünkü biz.

Kadir İstekli: Hatırlamıyorum da. Hatırlatma. Bilmiyorum.

H.K.G: Sonra 14 yaşında evlendik. Ah, ah. O düğünde otomobile bindiğimde o kadar çok ağladım ki hatırlıyo musun? Niçin ağladım. Dedim ki bu adamdan ben kaçıyodum. En azından geceleri kaçıyodum. S¸imdi birebir meskende gece gündüz napıcam.

Kadir İstekli: H. K. birinci evlendiğimiz günler düzgün miydik.

H.K.G: Yeterli değildik, düzgün olmaya çalışıyordum ben. Vallahi bak.

Kadir İstekli: Güzeldik, uygunduk. Gülüyordun en azından, konuşuyordun, oynuyorduk, zıplıyorduk. Fotoğraflarımız var, ufak tefek de olsak.

“8 YAŞINI GEÇMİŞ BULUĞ ÇAĞINA ERMİŞTİN”

Kayıtlarda İstekli, H.K.G’ye 8 yaşında buluğ çağını geçtiğini söylüyor.

H.K.G: 2004’de nikahımız kıyıldı.

Kadir İstekli: 2010 yılında, 2009 yılında o daima zati piyasaya çıktı yani. (…) hocaların hepsi biliyordu.

H.K.G: Yani hem beşerler iddia ediyordu.

Kadir İstekli: Tabi ben hem hafızlık yaptırıyorum. Yaşın büyük. Buluğ çağını ermişsen de 8 yaşını geçmiş. Yani neyin fetvası var. Tıpkı odada kalıyoruz. Bir erkeğin kız çocuğuyla tıpkı odada, birebir dairede hafızlık yaptırması, yani medresede bilmeyen mi vardı yani.

H.K.G: Odanı temizleyenlerde esasen kesin şüpheleniyorlardır. C¸ünkü bana aldığın armağanlar vardı orda. Altın bilekliğim falan duruyordu.

Kadir İstekli: Yani makul bir şey değil mi? Mümkün mü yani bilmemeleri.

“DEMEK BİR ÇEKİCİLİĞİN VAR İŞTE”

Kayıtların devamında H.K.G’nin kendisini oburlarının da istediğini söylemesi üzerine, Kadir İstekli, “Tabi tabi ya. Seni çok isteyen vardı H.K., Demek bir çekiciliğin var işte.” formunda cevap veriyor.

H.K.G: C¸ok garip ya. C¸ünkü bi tek sen değildin yani. Bi kaç isteyen daha vardı dimi beni 6 yaşındayken. : Tuhaf yani garip.

Kadir İstekli: Tabi tabi ya. Seni çok isteyen vardı H.K., Demek bir çekiciliğin var işte.

H.K.G: Allah aşkına güldürme beni. Küçücük bir çocuğun ne cazipliği olabilir.

Kadir İstekli: Bilmiyorum ki nasıl bir cazipliği olabilir. Bence orasını düşünenler hani hocaefendiye damat olmak için düşünmüş olabilirler yani. Geçmişi sorgulamak bir şey söz etmiyor. Tamam küçüksün de. Yani farklı işte da. Değişik yani. Bilmiyorum.

H.K.G: İstemeye nasıl yürek ettin. Küçücüğüm, 6 yaşındayım. Korkmadın mı babamdan.

Kadir İstekli: Ben istemedim ki. Osman Hocalara. Yani beni hocaefendi çağırıp da ne yapıyorsun diyecek hali yoktu ki. Osman Hoca’yla, Muhammed. Osman Hoca’yı gönderdim ben. Sonra Osman Hoca’yı zorladım. Gitti. Hocaefendi bir şey dememiş. Bakalım demiş. Gelinimize bir soralım, o ne derse demiş bakarız. Sonra ortadan bir hafta geçti. Osman Hoca’yı aradım. Hocam sorar mısınız hocaefendiye, hani dedim ne olmuş. Onda da bayağı bir zorlandı Osman Hoca. Tamam demiş. Anne de tamam demiş.

“NE DESEN HAKLISIN”

Konuşmanın devamında H.K.G. “6 yaşında ilgiye girmeseydik o vakit sorun yok” derken, Kadir İstekli ise “Ne desen haklısın” diye karşılık veriyor.

H.K.G: Yo aslında sorun yok. Haydi diyelim nikah oldu. Yani keşke beklenseydi. Münasebet olmasaydı o vakit. O vakit bi sorun olmazdı ki. 6 yaşında bağa girmeseydik. Fakat bunu düşünememek de çok garip ki hocam. Yani sen o vakit 28 yaşındasın. 6 yaşında bi çocuğun ilgiyi kaldırıp, kaldıramayacağı, nasıl düşünemiyorsun. Haydi sen düşünemedin, babam nasıl düşünemiyor.

Kadir İstekli: Ne desen haklısın. Lakin geri dönüp de kapatamıyorsun işte H.K. Yapabileceğim bir şey var mı? Yok işte. Hani ben ister miyim bu türlü olsun. Hani bu durumda olalım ister miydim sen söyle. Bile bile yapar mıydım yani, soruyorum yani. Yani seni ıstıraba koymak. İster miydim, fıtratımı biliyorsun da. Kasti bir şey yok H. K. Yani nasıl diyelim. Düşünememişiz işte hani. Senin o vakit ki fıtratın, o vakit ki halin anladın mı? Yanlış.

İddianame de konuşmaların devamı şu biçimde:

H.K.G: Haydi oldu sen bana nasıl gu¨vendin. Yani ku¨c¸u¨gˆu¨m sonuc¸ta. So¨yleyebilirdim sagˆa sola. 6 yas¸ında, 7 yas¸ında yahut 8 yas¸ında her neyse. Ku¨c¸u¨gˆu¨m yani daha, nasıl gu¨venebildin.

Kadir İstekli: Bilmiyorum. Hatırlamıyom yani dedigˆim üzere motamot. Lakin sende yoktu o¨yle biliyo musun. Bi s¸ey konus¸ma, bi s¸ey anlatma s¸eyi yoktu sende. Bunun üzere degˆildin yani. Bu çabucak zırtlıyo. Sen o¨yle degˆildin. Ya sen farklıydın H. K. ya. Gerc¸ekten, senin ufaklıgˆın c¸ok farklıydı yani. C¸ok mutiydin yani. Gerc¸ek diyom bak.

H.K.G: Olsun, her ne olursa olsun yani. Tekrar de ne bilim korkar insan da. C¸ocuk yani c¸ocugˆa gu¨ven olmaz. So¨yleyebilirdim mesela.

Kadir İstekli: S¸imdi bak sen o¨yle diyosun da. Benim ac¸ımdan sana bak. Ben seni o¨yle c¸ocuk olarak go¨rmu¨yorum is¸te. Yav ben senle hani lunaparka gidiyordum, oraya gidiyordum, yemek yemeye. Birlikte yemek yiyorduk da ufak yas¸ta. Ya bi insan s¸imdi c¸ocukla gidipte muhabbet edip yemek yer mi soruyorum sana. Yani ben senin bo¨yle oldugˆunu, olacagˆını bilseydim yani. Tes¸ebbu¨s eder miydim sana. Anlamamak is¸te, ne diyim du¨s¸u¨nemedim. Yani sen du¨s¸u¨nemiyosun yani, bunu bile bile, bilerek yapmıs¸tır. Kasti yapmıs¸tır diye.

“YAŞINI BÜTÜYMESEK 3-4 YIL MAHPUS YATACAKTIM

H.K.G: Karakol olayı. Orda yas¸ımı bu¨yu¨tmu¨s¸tu¨k dimi.

Kadir İstekli: Yas¸ını bu¨yu¨ttu¨k. Yoksa ben giriyodum ic¸eri da. 3 sene 4 sene yatacaktık. Onu affetmiyo ki devlet ona bakmıyor yani.

H.K.G: Orda nasıl benim yerime bas¸kası girmis¸ti.

Kadir İstekli: Bas¸kası girdi.

“ANNEYE GEREKSİNİMİM VARDI KOCAYA DEĞİL”

H.K.G: Ya da kendimi dıs¸lanmıs¸ üzere hissediyorum gerc¸ekten o¨yle. Yani annemler kahvaltı yapıyorlardı. Kahvaltı daha bitmeden, ta burdayken yani. Üst c¸ık H. K. sen. Bo¨yle demeleri c¸ok agˆrıma gidiyordu.

Kadir İstekli: Ancak ben varım yukarda da. Kocan var yukarda.

H.K.G: Lakin o¨yle algılamıyor is¸te. Ku¨c¸u¨cu¨ksu¨n daha 7 yas¸larındasın. Bi s¸ey dicem, o vakit bi kocaya degˆil, anneye gereksinimin var senin. Nasıl vermeyebilirler ki. 6 yas¸ında birlikte olduk. Senelerce her derse geldigˆimde birlikte olduk. Ondan sonra du¨gˆu¨nden o¨nce, nasıl vazgec¸tik biz diyebileceklerdi.

Kadir İstekli: Yani vazgec¸mezlerdi de, korkuturlar dı yani anladın mı. Hepsinin s¸ifrelerini go¨sterdiler da. Du¨gˆu¨nden o¨nce afedersin Adem C., , I·stanbul’dan gelip sizi alıp go¨tu¨rmedim mi orda, ben buardayken he. Ya daima tehditti onların hepsi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir