81 ilin Milli Eğitim Müdürleri Ankara’da

ANKARA (İGFA) – Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in Gölbaşı Mogan MTAL Uygulama Oteli’nde yaptığı toplantıda, kamuoyunun görüş ve önerilene sunulan yeni öğretim programı taslağı olmak üzere tarihleri yaklaşan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî imtihan ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) ait alınan ve alınması gereken önlemler üzerinde duruldu.

Bakan Tekin, söz konusu imtihanlarda çıkacak tüm soruların Ulusal Eğitim Bakanlığının müfredatındaki kazanımlardan oluştuğu hatırlatmasında bulunarak öğrenci ve velilerin bu istikamette bilgilendirilmesinin ehemmiyetine vurgu yaptı.

Bakanlığın eğitim siyasetleriyle ilgili yürüttüğü faaliyetlere ait değerlendirmelerde bulunurken misyona geldiği günden itibaren hayata geçirilen projelerin hassasiyetle takip edilmesini isteyen Bakan Tekin, eğitim öğretim yılı başında alınan kararları da hatırlatarak öğrencilerin sınıf tekrarı ve devamsızlık affıyla ilgili aldıkları karar konusunda taviz vermeyeceklerini bir defa daha söyledi.

Toplantıya Bakan Yardımcıları Celile Eren Ökten, Ömer Faruk Yelkenci, Nazif Yılmaz, Kemal Şamlıoğlu, genel müdürler ve 81 ilin ulusal eğitim müdürleri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir