Acun Ilıcalı’dan ‘mesai’ çıkışı: İnsanlar uyusun

Acun Ilıcalı, emekçilerin mesai saatleri ve çalışma sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye Kalite Derneği’nde konuşan Ilıcalı, sabah erken saatte kalkmayı ve yaz aylarında çalışmayı eleştirdi.

Acun Ilıcalı’nın açıklamaları şöyle:

“Benim bünyesel olarak bir şeyi yapma zorunluluğuna bir antipatim var. Sıra dışı bir şirketiz. Bizde mesai saati yok. Kimsenin işe gelmesine gerek de yok. Bu türlü bir beklenti de yok. Ben insanların rastgele bir saat sisteminde işe gelmesine karşıyım. Bir gün elimde bir güç olursa mesai saatlerini 10.30’da başlatmayı düşünüyorum. Niçin sabah bu kadar erken kalkılıyor anlamış değilim. Niçin erken kalkılıyor? Niçin sabah 8 trafiği var?

İnsanlar uyusun ya. Bence insanların uyuması lazım. Niçin müsait 10.30 ya da 11.00’da başlamıyor? O evvelki 2 saatte dünya mı kurtuluyor? Hepimiz daima birlikte çalışmazsak aslında bir sorun olmayacak orada. Gün mü yetişmiyor? Ben ona da inanmıyorum…Zaten dünyayla saat farkları var, aslında her dakikayı yakalayamıyorsun. Biz yazın niçin çalışıyoruz? Hava hoş, her şey hoş, niçin çalışıyoruz abi ya? Onu anlamak mümkün değil.

Bazı mecburiyetler bizim özel hayatımızı elimizden almış. Kimi kurallar çıkarılmış, kim çıkarmış bilmiyorum…Çok eski vakitlerden sert adamların kuralları ve bu kurallar artık de uygulanıyor. Biz niçin sabah kalkıyoruz, biz niçin Temmuz’da çalışıyoruz?

Kim bunu çıkarmış anlamıyorum ya. Kim abi bizi sabah işe yollayan? Birisi vaktinde sabah işe gidin demiş ve o günden beri sabah işe gidiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir