AK Parti’de listeler nasıl hazırlanıyor? Kurtulmuş iki kesime özellikle dikkat çekti

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, NTV yayınında seçim sürecine ait açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, milletvekili aday listelerinde değerli bir yenileme olacağını belirtti. Kurtulmuş, “Biz Cumhur İttifakı olarak kazanacağımıza yürekten inanıyoruz. Sadece biz AK Parti olarak değil ittifakın öteki partileri de bu inançla çalışmalarına devam ediyor. Her parti kendi listeleriyle girmeyi tercih etti. 15 Mayıs’ta TBMM’nin çoğunluğu Cumhur İttifakı’nda olacak.” dedi.

“SON NOKTAYA GELİNDİ”

Kurtulmuş, şunları söyledi: “Kamuoyu anketleri yapıldı, mülakatlar yapıldı. Ağır bir çalışma yapıldı. En güçlü adayların belirlenmesi için çalışma yapıldı. Artık son noktaya gelindi, son rötuşlar yapılmaya başlandı.

“HER PARTİ KENDİ LİSTESİYLE SEÇİME GİRECEK”

Cumhur İttifakı olarak başından beri prensipli bir siyaset izliyoruz. Burada rastgele bir koltuk pazarlığı yapılmadı. Millet İttifakı ile aramızdaki en değerli fark da budur. İttifaktaki 4 parti kendi listeleriyle seçime girecek. Fakat ortak bir istikamette yürüyüşlerine devam edeceklerdir. Kulislerde ne konuşulduğunun bir önemi yoktur, her parti kendi listesiyle seçimlere girecektir. Biz Cumhur İttifakı olarak kazanacağımıza yürekten inanıyoruz. Cumhur İttifakı’nın Meclis’te de çoğunluğu yakalayacağına inanıyoruz.

“LİSTELERDE DEĞERLİ BİR YENİLENME OLACAK”

Bu seçimde de listelerde değerli bir yenileme olacak. TBMM’nin en genç grubu AK Parti kümesi olacaktır, bayan temsilinin en fazla olduğu parti de AK Parti olacaktır. Çok dinamik, güçlü ve Türkiye’yi temsil eden, halkın beklentilerini karşılayan bir listenin ortaya çıkacağını ümit ediyoruz.

“CUMHURBAŞKANIMIZ DİLEDİĞİNİ BAKAN YAPACAK”

“TÜRKİYE’NİN HEDEFLERİNİ UZUN UZUN ÇALIŞTIK”

Türkiye’nin bütün alanlarda neler yaptığını, neler yapacağını, gayelerini uzun uzun çalıştık. Türkiye’nin sağlam bir toplumsal yapısının nasıl olacağını, güçlü bir ekonomiyi nasıl oluşturacağımızı, memleketler arası alanda rol belirleyen bir Türkiye olmak için hangi adımların yapılması gerektiği, hak ve hukuk mevzularında neler yapabileceğimizi el aldık.

“DEPREM ÖNCELİKLERİ DEĞİŞTİRDİ”

6 Şubat’ta yaşadığımız zelzele Türkiye’deki bütün öncelikleri değiştirdi. Seçim kampanyasının da bir numaralı önceliği zelzele oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir