AKP milletvekili Yılmaz: Ülkemiz ve medeniyetimiz bu yeni döneme Allah’ın izniyle çok farklı katkılarda bulunacak

TBMM Plan Bütçe Komitesi Lideri AKP Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, “Pandemi sonrası yine birçok şey şekilleniyor. Kısa vadeye odaklanıp birtakım sıkıntılarla moralimizi katiyen bozmamalıyız. Ülkemiz ve medeniyetimiz bu yeni periyoda Allah’ın müsaadesiyle çok farklı katkılarda bulunacak.” dedi.

Bingöl-Sancak beldesi kara yolunda kurulan Bingöl Üniversitesi Hayvan Hastanesinin açılış merasiminde konuşan Yılmaz, bir toplumun nitelikli insan yetiştirdiği takdirde kalkınmaması için hiçbir sebep olmadığını söyledi.

Üniversitelerin bu doğrultudaki katkılarına değinen Yılmaz, Bingöl Üniversitesinin de çok kısa müddette önemli ara kat ettiğini belirtti.

Geçmişten beri üniversiteleri 3 işlevle nitelendirdiğini tabir eden Yılmaz, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Birincisi mevcut bilgiyi gelecek kuşaklara aktarma işlevi. Buna eğitim diyoruz. İkincisi mevcut bilgiye, yeni bilgiler ek etme işlevi. Buna da araştırma diyoruz. Bana nazaran en değerlisi 3. işlev, bilgiyi kullanma işlevi. Bu da kalkınmayla ilgili. Bütün bilgileri niçin öğretiyoruz? İnsanların sıkıntılarını çözmek, refahını artırmak, daha düzgüne gitmelerini sağlamak için. Aslında bütün canlıların refahını artırmaya çalışıyoruz. Bir üniversite içinde bulunduğu bölgeyi, yöreyi dönüştüremiyorsa tam manasıyla işlevini icra edemiyor demektir.”

“Tüm insanlığa önemli katkılarda bulunacak altyapıya sahibiz”

Dünyanın birçok zahmetten geçtiğini lisana getiren Yılmaz, Covid-19 sürecine işaret etti.

Yılmaz, “Pandemi sonrası yine birçok şey şekilleniyor. Kısa vadeye odaklanıp birtakım problemlerle moralimizi muhakkak bozmamalıyız. Ülkemiz ve medeniyetimiz bu yeni periyoda Allah’ın müsaadesiyle çok farklı katkılarda bulunacak. Yalnızca kendi insanımıza değil, tüm insanlığa önemli katkılarda bulunacak altyapıya sahibiz. Kâfi ki öz inancımız olsun.” diye konuştu.

Vali Kadir Ekinci de bu yatırımların yarınlara daha itimatla bakılmasını sağladığını belirterek, bölgenin en büyük Hayvan Hastanesinin açılışının yapıldığını kaydetti.

Belediye Lideri Erdal Arıkan, Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak ve AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek de birer konuşma yaptı.

Konuşmaların akabinde Yılmaz ve beraberindekiler Hayvan Hastanesinin açılışını gerçekleştirdi. (AA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir