Arel Üniversitesi’ne ait 3 katlı bina çökmüştü, çevre okullarda ara verilen eğitim başladı

Küçükçekmece’de yan tarafındaki inşaatın istinat duvarında 24 Ekim saat 16.00 sıralarında meydana gelen çökme nedeniyle, Arel Üniversitesi Sefaköy Yerleşkesi de ziyan görmüştü. Çatısı çöken yerleşkenin yakınında bulunan 6 binadaki 128 dairede yaşayanlar ile bir yurt binasındaki 71 öğrenci tahliye edilmişti.

Çökmenin meydana geldiği alana yakın bir sokakta bulunan Mustafa Kemal Paşa ilkokulu ve ortaokulu da önlem emeliyle eğitime orta vermişti. Bugün okullar eğitime başladı.

Çocuğunu okula getiren Meryem Kaygusuz, tedirginliklerinin devam ettiğini belirterek, “Yoğun güvenlik tedbirleri alınmış orta sokaklarda. İkitelli’den okula geldik. Trafik de biraz ağır durumda. Okullar dün kapalıydı. Okul müdürümüz sorun olmadığını belirttiği için, bizler de öğrencilerimizi okula getirdik” dedi. 

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Üniversite yerleşkesinin temelinde ise dolgu çalışmaları devam ediyor. İnşaat alanında çok sayıda hafriyat kamyonunun temele toprak döktüğü gözlendi. Çalışmalar devam ederken, Küçükçekmece’den Avcılar istikameti D 100 Karayolu’na bağlanan Şehit Özgür İnanç Caddesi trafiğe kapatıldı. Polis grupları etrafta güvenlik tedbiri alarak, araç şoförlerini alternatif yollara yönlendiriyor. Birtakım sokaklar ise güvenlik emeliyle araç girişine kapatıldı. Tahliye edilen 6 bina ve 1 yurt ise boş durumda tutuluyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir