Bahçeli’den ‘karne’ mesajı

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, “Çocuklarımızı öncelikle karneyle değil, ulusal mukadderatımıza, istikbaldeki kutlu varlığımıza yapacakları mümkün ve müstesna katkılarla değerlendirmeliyiz” dedi.

MHP Genel Lideri Bahçeli, Twitter’daki hesabından açıklama yaparak, karnelerini alan öğrencilere tavsiyelerde bulundu

Bahçeli, “Covid-19 salgınının mecburî hallerinden ötürü 1,5 yıl boyunca uzaktan yapılan, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren de yüz yüze basamağa geçen eğitim ve öğretim hayatımızın 2021-2022 devri bugün tamamlanmış ve yaklaşık 18 milyon öğrencimiz karnelerini almışlardır. Ümitlerimizin hazinesi, yarınlarımızın garantisi sevgili çocuklarımızı, saygıdeğer anne ve babalarını, pahalı öğretmenlerimizi gönülden tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin tatil boyunca hem dinlenmelerini hem de bol bol kitap okumalarını bilhassa tavsiye ediyorum” dedi.

Bahçeli, karne alan öğrenci ve velilerini de tebrik ederek, şu bildirisi paylaştı: 

“Karnede kırığı olan, bu nedenle mahzun ve mahcup bir yüz sınırına gömülen evlatlarımız hiç keder etmesinler, hiç üzülmesinler. Zira bugünün zayıfı yarının zafer kapısı, bugünkü kırık yarının muvaffakiyet kıvılcımıdır. Karneye bakarken, kabiliyet ve karakteri es geçmemek lazımdır. Şayet fırsat verilirse, şayet imkan tanınırsa, şayet önü açılırsa milletimizin her evladı süper işlere imza atacaktır. Çocuklarımızı öncelikle karneyle değil, ulusal bahtımıza, istikbaldeki kutlu varlığımıza yapacakları mümkün ve müstesna katkılarla değerlendirmeliyiz. Bu vesileyle karnelerini alarak tatili hak eden evlatlarımızı muhabbetle kucaklıyor, ailelerine ve öğretmenlerine selam ediyor, hürmetlerimi sunuyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir