Bahçeli’den önemli açıklamalar

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

MHP olarak milletimize ömrümüzü adadık. Biz hiç kimseyi ötekileştirmiyoruz. Hz. Mevlana’nın dediği üzere “Aşk nasip işidir, hesap işi değil”. Hakikaten milletimize aşkımız kuru laf değildir. Bu ilhamla Türkiye’mizin her yerindeyiz. Milletimizle görüşüyor, konuşuyoruz. “Adım Adım 2023, Vilayet il Anadolu” dedik herkesle kucaklaştık. Artık de Adım Adım 2023 Köyüm benim sohbet toplantılarıyla milletimizin efendilerinin ayağına gittik. Buna da kararlılıkla devam ediyoruz. 

“ARKA AYAĞIYLA KULAĞINI KAŞIYANLAR…”

Köylerimizi tanıyoruz, elma yanaklı çocuklara, nasır tutmuş ellere, emektar gelinlere, fedakar analara, zahmete baş tutan babalara, dedelere nineler, bereketli topraklara, yeşil ovalara geleceğin Türkiye’sinin muştusunu taşıyoruz. 451 köyü ziyaret ettik. 

Köyüm benim sohbet toplantılarıyla çiçeklendik bağımızla bahçemizle. Toprağın lisanını bilen, köylünün hissiyatını tanıyan bir genel lider olarak diyorum ki mahsulleri para edecek, besileri karın doyuracaktır. Türkiye’yi doyuran vatandaşlarımıza ne yapsak azdır. Art ayağıyla kulağını kaşıyanlar köylülerimizi bilemez. Yaparsa MHP ve Cumhur İttifakı yapar. 

Yorulmamızı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacaklardır. 13 Kasım 2022’de Elazığ mitingimizi, 20 Kadım 2022 tarihinde de Samsun mitingini gerçekleştireceğiz. Biz erik koluna basmıyoruz, boş kelamlara kanmıyoruz. 

“TÜRKİYE YÜZYILI ORİJİNAL BİR İVME KAZANDIRDI”

Osmanlı İmparatorluğunun küllerinden tıpkı bir Anka kuşu üzere Türkiye Cumhuriyeti doğdu ve tarih sahnesindeki yerini aldı. Tarihi mecburi rota değişikliğinden tecelli etmiştir. Anadolu topraklarında kurduğumuz 3. Türk milleti Türkiye Cumhuriyeti’dir. Osmanlı Devleti Türk’tür, Selçuklu Devleti Türk’tür. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlar gökten zembille inmedi, Osmanlı Devleti’nde yetiştiler. 20. Yüzyıl Türk milletinin beka ve Türk milletinin de toparlanma yüzyılıdır. Cumhuriyetin ilk yılları tek parti devridir, 71 yıllık parlamenter sistem hayatı Cumhuriyetin ikinci devridir, üçüncü periyodu ise Cumhurbaşkanlığı sistemidir. 

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan Türkiye Yüzyılı beyanı orijinal bir ivme kazandırmıştır. 

Biz Sayın Cumhurbaşkanının gelin Türkiye Yüzyılı vizyonunu birlikte oluşturalım davetine icabet ediyor, davete kulak veriyor ve buna da hazır olduğumuzu açık yüreklilikle lisana getiriyoruz. 17 başlığın hepsini de destekliyoruz. 

“BUNLARIN ÖMÜRLERİ DE DEDİKODU İLE GEÇİYOR”

Dünyadan Türk’ü ve Türkiye’yi çekip çıkarın geriye hiçbir şey kalmayacaktır. Türkiye Yüzyılı örselenmek istenen hak ve hukukumuzun sembolüdür. Türkiye Yüzyılı Türk milletinin yeni bir zafer atılımıdır. Cumhuriyetin birinci yüzyılında treni kaçırdık, ikinci yüzyılında kaçırmayacağız. Leyleğin ömrü nasıl lak lakla geçiyorsa, bunların da ömürleri dedikodu ile geçiyor. Bunlarda umut yoktur, huzur yoktur, halktan yana irade yoktur. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir