Bakan Yanık: ‘Aile Destek’ ödemeleri öne çekildi

ANKARA (İGFA) – Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Aile Dayanak Programı ödemelerine ait toplumsal medya hesabından açıklama yaptı.

Bakan Yanık paylaşımında, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle, Ocak ayının birinci haftası yapılacak olan Türkiye Aile Dayanak Programı ödemelerini öne çekerek 29 Aralık Perşembe (bugün) hak sahiplerinin hesaplarına yatırıyoruz” tabirlerini kullandı.

Türkiye Aile Takviye Programı kapsamında 3 milyon haneye 2.9 milyar TL, “Çocuk Dayanağı Bileşeni” kapsamında ise 2.2 milyon haneye 919 milyon TL olmak üzere toplam 3 milyon haneye 3.8 milyar TL fiyatında ödeme yapılacağını belirten Bakan Yanık, paylaşımında şunları kaydetti:

“Böylece Türkiye Aile Dayanak Programı ödemeleri kapsamında yıl sonuna kadar 3 milyon tekil hanemize aktardığımız toplam dayanak meblağı 13 milyar TL’yi aşmış olacak. Ayrıyeten yıl sonuna kadar Türkiye Aile Takviye Programı ödemeleri kapsamında çocuk bileşeni ile toplam 5.6 milyon çocuğumuz için 2.6 milyar TL ödeme gerçekleştirmiş olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir