Bayram Bektaş: Bu takımın şu an lider olması gerekiyordu

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, hafta sonu meskeninde karşılaşacağı Manisa FK maçı hazırlıklarına Nuri Asan Tesisleri’nde yaptığı çalışma ile sürdürdü. Teknik Yönetici Bayram Bektaş, taktik idmanı öncesi basın mensuplarına da açıklamalarda bulundu.

“Önümüzdeki maçı kazanıp taraftarlarımıza, topluluğumuza ikram etmek istiyoruz”

Manisa FK maçının hazırlıklarının sürdüğünü söz eden Bektaş, “Maçlarda baskı uyguladığımız doğrudur. Ben konuştuğum vakit verilerle, bilgilerle konuşmak durumundayım. Bu 3 maçta son 2 senede yakalanan duruma nazaran çok daha fazla zenginlik var. Lakin atamıyoruz. Oyuna baktığımız vakit baskın oynuyoruz. Gol yollarında problem atamadığımız içindir. Son maçta rakip 10 şahısken yediğimiz goldür. Ondan sonra kaçırdığımız goller vardı. 90 artı 7’de golü atsak şu an önderdik. 2 puan kaybettik. Bu kadro kaybetmiyor, bu kadro baskın oynuyor. Samsunspor bu ligde bir güçtür. Bütün rakiplerde bunu kabul ediyor. Bugünde Manisa FK maçının hazırlıkları sürüyor. Taktik antrenmanla bugün sürdürüyoruz. Tek mutsuzluk bu kadronun şu an önder olması gerekiyordu. Önümüzdeki maçı kazanıp taraftarlarımıza, topluluğumuza armağan etmek istiyoruz. Şu anda Alp’in olmaması büsbütün idareyle alakalı bir karardır. Ben her oyuncuyu severim. Ali Ülgen sağ bek olduğu için tahminen daha fazla müddet almak istediği için diğer kadroya kiralık gitmesi kelam konusu oldu. Hasan Kılıç ise ayrılmak istediği için idareyle konuşarak, yolları ayırdı. Bundan sonra da gideceği grupta muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.

“Orta alana transfer fikrimiz yok”

Orta alana transfer konusunda ise, “Transfer olarak hiç o denli bir fikrimiz yok. Zati oyuncumuz Cihan var. Cihan 2 taraflı oynuyor. Sarp var, Polat var, Muhammet var. Bunlar gelecekte Samsunspor’un formasını giyecek oyuncularımızdır. Onlara da müddet verebileceğimiz maçlar olacaktır” formunda konuştu.

“Samsunspor topluluğunda mutsuz olan bir olmamalıdır”

Manisa maçını kazanarak bir seri yakalamak istedikleri söz eden Bektaş, “Bugüne baktığımızda liderimizden tutun bütün çalışanların, tesistekilerin bu oluşumda katkıları var. Bu grubun bu türlü olmasında herkesi katkısı var. Her maçı kazanmak için oynuyorum. Altay maçını kazandık. Eyüp maçında oynadığım oyunla galibiyet bekliyordum. Erzurum maçında da galibiyet bekliyordum. Oynadığımız maçlarda parametrelere bakılırsa bana hiçbir ekip üstünlük sağlayamadı. Ben tenkide açığım. Gol atamıyorum. Bu çocuklara moral vermemiz lazım. Bu çocuklar bunu hakkediyor. Yüzde 100 şampiyonuz diyorlar. Mutsuz olanın burada işi yok. Samsunspor topluluğunda mutsuz olan bir olmamalıdır. Bu taraftarın hiç kimsenin üzmesine hakkı yok. Bilhassa bu hafta kazanarak, Manisa maçında bir seri yaparak taraftarımıza ikram etmek istiyoruz” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir