Benzin ve motorinde indirim beklentisi

Sektör kaynaklarından elde edilen bilgilere nazaran akaryakıt ve motorinde 21 Ekim Cuma günü 1 liralık indirime gidilmesi bekleniyor.

Akaryakıt kalemlerinden motorin fiyatına 6 günde 4 artırım üst üste yapılmış, akabinde ise 2 TL 13 kuruş indirim gelmişti.

Motorine son olarak 15 Ekim’de 99 kuruş artırım geldi. Akaryakıt fiyatı ise 4 Ekim’de 74 kuruş zamlandı. Yeni olarak 27 TL dolayında olan motorin ve 21 TL dolayında olan akaryakıt fiyatlarına indirim yolu gözüktü.

Akaryakıt kesimi kaynakları, milletlerarası piyasalarda eser fiyatının gevşemesiyle birlikte motorine ve akaryakıta indirim beklendiğini açıkladı.

Gazete Durum’da yer alan habere nazaran kaynaklar “Bugün, global seviyede eser fiyatlarında ve dolar kurunda üst istikametli sert bir hareket olmazsa ve gevşeme bir ölçü daha devam ederse cuma günü akaryakıtta indirim bekliyoruz” tabirlerini kullandı.

Mevcut datalara nazaran 1 TL dolayında indirim hesaplandığını kaydeden kaynaklar, “Bu meblağ değişebilir. Artabilir de azalabilir de.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir