Beşiktaşlı Emrecan Uzunhan’dan Saiss’e övgü!

Beşiktaş’ın yeni transferleri Tayyip Talha Sanuç ve Emrecan Uzunhan transfer süreçlerinden gruptaki isimlere kadar samimi açıklamalarda bulundu.

“Doğru Adresteyim”

Konuşmaya “Doğru adresteyim” kelamı ile Adana Demirspor’dan Beşiktaş’ın yolunu tutan Tayyip Talha Sanuç başladı. Genç stoper, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Ben uzun müddettir burada değilim lakin kadrodaki sıcak hava sayesinde çabucak adapte oldum. Burada olduğum için çok memnunum, yanlışsız adresteyim. Buraya geldiğim birinci günden beri tek konsantrasyonum şampiyonluk üzerine. Önümüzde çok değerli bir maç var. Çalışmalarımızı bu istikamette sürdürüyoruz. Hocamızla birlikte çok uygun idmanlar yapıyoruz. Hocamız gelişimimize çok katkı sağlıyor. Çok tempolu, baskılı bir oyun oynuyoruz. İnşallah derbide yeterli bir sonuç alacağız. Geride bıraktığımız iki maçı telafi edeceğiz. Valerien Ismael geldiğim günden beri benimle çok ilgileniyor. Adaptasyonumu hızlandıran en kıymetli etken bu. Çok teşekkür ediyorum.”

Uçak biletini Fenerbahçe mi aldı?

“Transfer sürecimin dışındaydım. Liderimiz Murat Sancak tüm süreci yönetti. Uçak bileti konusunda bir bilgim yok. Bana yalnızca İstanbul’a, Beşiktaş’a gideceğim söylendi.”

“Avrupa ve Türkiye’de genç skalası farklı”

“Avrupa’da genç yaş hududu çok düştü. 16-17 yaşında futbolcular müddet alıyor. Türkiye’de de bu türlü olmasını ben de isterim alışılmış ki. Ülke futbolunun gelişmesi için genç futbolcuların oynaması gerektiğini düşünüyorum. Avrupa ve Türkiye’de genç skalası farklı. Özeleştirimizi yapmalıyız. Olumlu istikamette ilerliyoruz. “

“Öncelikli hedefim Beşiktaş’la şampiyonluk yaşamak”

“Hedeflerim ortasında olağan ki Avrupa’da oynamak var. Lakin öncelikli maksadım Beşiktaş forması altında şampiyonluk yaşamak. A Ulusal Ekip’te oynamak benim en büyük hayalim. Sıramı bekliyorum. Bu gururu yaşamayı çok istiyorum. İnşallah bir gün bu gayeme ulaşacağım.”

“Duran toptan gol atmak önemli”

“Hocamızla duran top çalışmaları yapıyoruz, kadromuzda çok uygun duran top kullanan oyuncular var. Bu husus, benim ekstra kıymet verdiğim bir mevzu. Bir stoper için duran toptan gol atmak çok kıymetli.”

Beşiktaş’a yaz transfer periyodunda İstanbulspor’dan katılan Emrecan Uzunhan ise şu sözlerle fikirlerini tabir etti:

“Saiss, Üstün Lig’in en âlâ stoperi”

“Canlı izlediğim en düzgün stoper Romain Saiss. Üstün Lig’in en düzgün stoperi bence. Hayalini kurduğum ligden buraya geldi. Onu gözlemleyerek bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Onun yaptıklarını dikkatle izliyorum. O tam bir öğretmen. Onun gerisinde beklemek benim için sorun değil. Genç bir oyuncuyum, Saiss’i izleyerek kendimi geliştirmeye devam edeceğim. Sol tarafta oynadığım vakit kendimi daha rahat hissediyorum lakin sağ tarafta da oynayabilirim. İstanbulspor üzere büyük bir topluluktan geldim fakat Beşiktaş’a geldiğim birinci günden beri çok büyük bir kulübe geldiğimin farkındayım.”

“Antrenmanlar çok tempolu”

“Valerien Hoca, çok tempolu idmanlar yaptırıyor. Birinci geldiğimde yorgunluktan gece 10.00’da uyuyordum. Bu sistemde fizikî olarak üst seviyede olmanız gerekiyor. Bir genç oyuncu gelişmek istiyorsa burada gelişir. Bu düzeylerde oynayıp da A Ulusal Kadro forması hayali kurmayan kimse yoktur. Beşiktaş’ta yararlı olursak, ulusal grubun kapıları bizim için sonuna kadar açılacaktır. Umarım nasip olur ve biz de o formayı giyeriz.”

Weghorst yorumu

“Bence ligin en âlâ ön sınırına sahibiz. İdmanlarda bu türlü oyunculara karşı uygun performans sergileyebilirsem, ligdeki her gruba karşı oynayabileceğimi düşünüyorum. Weghorst üzere büyük bir oyuncuyla oynamak çok kıymetli. Bize çok şey katıyor. Bir yerden tutuyorsunuz, öbür yerden kaçıyor. Çok hareketli. İdmanlarda bile gücünün son damlasına kadar çaba ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir