“Bir belanın içine soktuk kendimizi”

Yeni Malatyaspor Teknik Yöneticisi Yılmaz Vural, kadronun içinde bulunduğu durumdan çıkması için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi. Para için vazifeye gelmediğini de belirten Vural, “Buraya para için gelmedik. Çok profesyonelce bir seçim değil benim için, buraya gelmemde his ön planda oldu.” dedi.

Spor Toto 1. Lig’de uğraş eden Yeni Malatyaspor’da ikinci yarı vazifeye gelen Teknik Yönetici Yılmaz Vural, bu hafta alanlarında oynayacakları Eyüpspor müsabakası öncesi düzenlediği basın toplantısı ile soruları yanıtladı. Kulüp binasında gerçekleşen toplantıda kadronun geleceğiyle ilgili de görüşlerini paylaşan Vural, kendisine yapılan teklif karşısında hiç düşünmeden evet dediğini hatırlatarak, “Dedim ki sıkıntı günde bana muhtaçlıkları var, giderim yardımcı olalım. Yeni Malatyaspor kapanırsa bir tane daha yeni Malatyaspor kurmak güç. Başına yeni ismini getirmekle bu iş çözülmüyor. Tekrar birebir meseleler devam ediyor” dedi.

Yeni idarenin ekonomik meseleleri çözmek için çaba ettiğini de belirten Vural, 2 periyot transfer yasağının olduğu kadrosu bu sıkıntı süreçten kurtarmak için daima birlikte çaba etmeleri gerektiğini söyledi. Ekipteki teknik heyet değişikliği ile toplulukta da yeni bir umut doğduğunu söz eden Vural, “Benden evvelce 500 kişilik taraftarlarla oynanan maçlarda son maç biletli yaklaşık 7 bin şahısla oynandı. Buda demek oluyor ki bu değişim bir umut getirdi. Taraftar sizi terk ederse olmaz, çok değerli bir gücü tekrar maçlara getirdik. İdareden de ricam, alana çıkacak futbolcuların akıllarında futboldan diğer şey olmasın. O düzeye getirelim ki burada onlara hükmedelim” halinde konuştu.

“TAKIMIN KONUM BULMASI LAZIM”

Antalya’da kamp sürecinde misyona başladıklarını ve birinci maça 25 kişilik takım ile çıktıklarını tabir eden Teknik Yönetici Vural, “Bugüne kadar ki maçlarda 19 bireye baht vermişiz. Bizde oyuncuları oynarken tanıyoruz. Hasebiyle buraya gelmeden yaptığımız istihbarat, vakit zaman hakikat olmayabiliyor. Kendi gözlemimizle çok şükür bunu çabucak çözebilecek durumdayız. Ekibin oyuncu kapasitesinin kendi gözlemlerimizle yüzde yüz olmasa da tanıyacak hale geldik” tabirlerine yer verdi.

Ligde kalmaları için en az 10 maçı kazanmaları gerektiğini de belirten Vural, daha evvelki dönemlerde 18 ekipli liglerde 39 puan toplamış ekiplerin genelde düşmediğine değindi. Şuan ligde 17. sırada olduğunu da hatırlatan Vural, “İlk geldiğimde düşündüğüm şu oldu; bu grup 10 tane maçı durarak kazanamaz. Kontra atak mantığıyla oynarsak bu puanları kazanmamız sıkıntı olur. Bu ekibin ne yapması lazım? Rakibin üzerine gitmesi lazım. Ona kusur yaptırması lazım. Orada kalabalık olup durum bulması lazım” dedi.

“YÖNETİM DAYANAK OLMA İSMİNE UĞRAŞ SARF EDİYOR”

Malatya’ya meslek yapmaya gelmediğinin de altını çizen Vural, “Sizden ricam takviye olun, buraya meslek yapmaya gelmedim yaşım 70 de dayandı birinci kurtaracağım ekip olmaz birinci düşüreceğim kadro da olmaz. Münasebetiyle kurtulursa buna en çok sevinenlerden biri ben olurum. Kendimi bir borcu ödemiş atfedeceğim. Çok hoş bir topluluk burası buradan İstanbul’daki işadamlarına sesleniyorum. Bu grubu desteklesinler. Geçmiş idareye de teşekkür ediyorum ancak göründüğü üzere 400 milyon TL’lik bir borcu devralan yeni idare var. Allah aşkına 2 maçtır taraftar idare istifa diye bağırıyor. Tamam istifa etsin de bu dert içinde öbür bir yönetici burayı alırsa buna akıllı demem. Bu idare gelmiş buraya dayanak olma ismine efor sarf ediyorlar, ben onlar ismine üzülüyorum” tabirlerine yer verdi.

“TAKIMIN SENEYE ŞAMPİYONLUĞA OYNAYACAK YAPISI VAR”

Bu hafta çok kıymetli maça çıkacaklarını ve idareye verilen ekonomik vaatlerin de cuma gününe kadar tutulması gerektiğini belirten Vural, “Bizim oyuncularımızın problemleri tam çözülmedi. Lakin çözülmeyecek bir sayı değil. Bu eksikler tamamlanırsa geri kalan farkı idare konseyi seve seve tamamlayacak. Çok savlı söylüyorum, bu grubu koruma etsinler ben alttan katacağım adamla bu sene düşmemeye oynayan bu grubun seneye şampiyonluğa oynayacak yapısı var. Bu kadar net söylüyorum. Benim gördüğüm kadarıyla” halinde konuştu.

“BURAYA PARA İÇİN GELMEDİK”

Yeni Malatyaspor’a para için gelmediğinin altını bir sefer daha çizen tecrübeli teknik yönetici Vural, “Buraya para için gelmedik. Sonuç olarak bir belanın içine soktuk kendimizi. Yani İstanbul’da rahat bir biçimde oturuyorduk ne hoş. Çok profesyonelce bir seçim değil benim için, buraya gelmemde his ön planda oldu. Allah’a şükür aç değiliz açıkta değiliz, kimseye gereksinim duymayacak formda ömür uzunluğu yaşayacak durumumuz var” tabirlerine yer verdi.

Son olarak bu Pazar günü Malatya’da oynanacak olan Yeni Malatyaspor – Eyüpspor maçı ile ilgili de konuşan Vural, “Eyüpspor bu hafta kıymetli bir yenilgi aldı. Ferdî manada çok kıymetli bir kadro. Hocamızı gönderdik bu maçı izledi tahlillerimizi de buna nazaran yaptık. Yenilmeyecek ekip yok, yani fakat tabi ki her ekibin fazla ve zayıf tarafı var. Önlem alıp grubu hazırlarsak gücü verirsek kazanmamız mümkün olur” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir