Bir Öğün Yemek İçin Çeşme’den Günübirlik Yunanistan’a Giden TikTok Kullanıcısının Ödediği Hesabı Görmelisiniz

Hemen her gün hayat pahalılığından ve geçim zahmetlerinden yakınıyoruz toplumsal medyada. Ülkemizde refah içinde tatil yapan turistleri izlerken yurt dışında yaşayan yaptığı market alışverişlerine bakıp iç çekiyoruz. Bugün ise genç bir TikTok kullanıcısının ‘Çeşme’den daha ucuz olur’ diyerek Yunan adalarına yemek yemeye gitmesi gündeme geldi! Gelin bakalım neler yemiş, ne kadar hesap ödemiş…

Gün geçtikçe zorlaşan ekonomik durumumuzun, düşen Türk lirası kıymetinin tesirlerinden toplumsal medyada sık sık konuşup hayat pahalılığından yakınıyoruz bildiğiniz üzere.

Özellikle ülkemize gelen turistlerin ödediği hesaplar, yurt dışında yaşayan insanların yaptığı karşılaştırmalar, dudak uçuklatan adisyonlar derken çabucak her gün farklı bir olay gündeme geliyor.

Dünyanın dört bir yanını gezerek @efeninmuhtesemhayati rumuzlu TikTok hesabından paylaşan Efe Elmacıoğlu isimli bir gencin paylaştığı görüntü ise gündeme geldi!

Günübirlik olarak Çeşme’den Yunan adalarına yalnızca yemek yemeye giden Efe, “Çeşme’deki fiyatları gördükten sonra Yunanistan daha ucuzdur” diye düşündüğünü söylüyor.

Yunan adalarına gitmek için evvel pasaportuyla birlikte denetimden geçtiğini ve bunun akabinde öbür yolcularla birlikte tekneye binerek Yunan adalarına gittiğini anlatıyor kendisi.

Bir öğün yemek için salata, kızarmış ahtapot, ahtapotlu bir meze ve kalamar yiyen kullanıcının ödediği hesap ne kadar dersiniz?

Efe’ye gelen adisyon toplam 31 euro, yani şimdiki kur ile 560 lira civarı! Kendisi bu fiyatın Çeşme’de ödediği 900 TL’ye kıyasla uygun olduğunu söylüyor.

Efe son olarak restoranın kendilerine iki Magnum dondurma armağan ettiğini söyleyerek bitiriyor.

İzlemek isteyenler için bahsi geçen görüntüyü da şöyle bırakalım ?

Siz ne diyorsunuz bu olaya? Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir