BTP Genel Başkanı Baş’tan Cumhurbaşkanlığına tarihi çağrı

ANKARA (İGFA) – Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Lideri Hüseyin Baş, Amerikalı Dijital yayın ağı Disney Plus’ın Ermeni lobisinin teşebbüsleri sonucu Atatürk dizisini iptal etmesine reaksiyon gösterdi.

Cumhurbaşkanlığına resmi talepte bulunan Hüseyin Baş, “Hiç kimse Türk Milletini terbiye etmeye kalkışamaz! Cumhuriyetimizin 100. yılında tüm vakitlerin en yüksek bütçeli, büyük kahramanımızı anlatacak ve tarihi bir başyapıt olacak “Atatürk” sinemasını devletimizin önderliğinde milletçe biz yapmalıyız” dedi.

BTP Genel Lideri Hüseyin Baş’ın Cumhurbaşkanlığı’na yaptığı ve ‘konuya ait resmi talebimiz’ başlığıyla toplumsal medya hesaplarından da paylaştığı müracaat metni şöyle;

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA

Son günlerde Disney Plus isimli bir platformun, Atatürk bahisli bir dizi sineması yayınlamaktan vazgeçtiği konusu tartışılmaktadır.

Eminiz ki sizler de bu tartışmalardan bizler üzere ziyadesiyle rahatsız oluyorsunuzdur.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin ve Türk tarihinin en mümtaz şahsiyetidir.
Tarihimizin bize bahşettiği bu eşsiz kahramanın tüm dünyada ses getirecek bir sinemasının hala yapılmamış olması ülkemiz ismine büyük bir talihsizliktir.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk üzere kahramana sahip bir milletin, ne Disney Plus ne de öbür bir platformun verdiği kararlarla terbiye edilme durumu asla kabul edilemez.

Buradan tarihi bir davet yapmak istiyoruz.
Cumhurbaşkanlığı ve Kültür Bakanlığı’nın hemen devreye girerek Atatürk ile ilgili bir sinema yapmasını talep ediyoruz
O denli bir Atatürk sineması üretilmeli ki, bu sinemanın dünyanın gelmiş geçmiş en yüksek bütçeli filmi
olması, birçok lisana çevrilerek tüm dünyada gösteriminin gerçekleştirilmesi, gerekli lansman ve tanıtımlar yapılarak milyarlarca kişinin bu sineması izlemesinin sağlanmasının gerçek olacağını düşünüyoruz.

Cumhuriyetimizin 100 yılına yakışacak bu türlü bir başyapıtın, şahsen Cumhurbaşkanlığı tarafından verilecek talimatla hayata geçirilmesini takdirlerinize sunuyoruz.
Bu türlü bir üretimin bütçesinin de Ata’mıza karşı bir vefa göstergesi olarak milletçe karşılanması uygun olabilir.
Bizler de Bağımsız Türkiye Partisi takımları ve teşkilatları olarak üzerimize düşen sorumluluğu almaya hazır olduğumuzu bildirir, hürmetler sunarız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir