Bursa Fotoğrafçılar Maratonu’nda en iyi fotoğraflar seçildi

Bursa’nın pahalarını öne çıkarmak gayesiyle lezzetlerinin görüntülendiği aktiflik, 22-25 Eylül 2022 tarihleri ortasında gerçekleştirildi. BUFSAD ve TFSF iş birliğiyle düzenlenen maratona 182 kişi katıldı. Bursa Gastronomi Festivali alanında kurulan yarışın heyet toplantısı 7 Ekim’de yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Bayhan, Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğraf Kısmı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nezaket Tekin, BUFSAD İdare Konseyi Lideri Serpil Savaş, küratör Fahrettin Beceren ile fotoğraf sanatkarları Hakan Aydın, Mehmet Ateş, Murat Pulat ve Özcan Şimşek’ten oluşan heyet, kıymetlendirme sonucunda ödül almaya hak kazanan fotoğrafları belirledi.

Yapılan değerlendirmede “Cantık” fotoğrafıyla birinci seçilen Halit Bozkuş, altın madalya ile 12 bin 500 TL’lik para mükafatını almaya hak kazandı.

“Köfte” fotoğrafı ile ikinci olan Merve Ergin gümüş madalya ve 10 bin TL para mükafatı, “Meyve zamanı” fotoğrafıyla üçüncü olan İffet Karaca da bronz madalya ve 7 bin 500 TL para mükafatı kazandı.

Mansiyona kıymet görülen Ayşe Ayna “Şıra” isimli fotoğrafıyla, Gürsel Hâkim Ergin “Köfteci7” isimli fotoğrafıyla, Şevki Karaca da “Deveci armudu” fotoğrafıyla 3 bin TL para mükafatı aldı.

“Küçük saray pideli köfte” fotoğrafıyla Kurum Özel Ödülü’ne layık görülen Ahmet Turan Biter ile “Nektarin hasadı” fotoğrafıyla heyet özel mükafatına paha görülen Orhan Akça da 2 bin TL’lik para ödülünün sahibi oldu.

Bursa Fotoğrafçılar Maratonu’nun ödül merasimi ve stant açılışı, kasım ayı içerisinde yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir