Bursa halkı, sandıktan çıkan sonuçtan memnun mu?

Esmanur GÜLBAHAR/Musa YEŞİLDAĞ/HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – Türkiye uzun süren lokal seçim gündeminden nihayet çıktı. Evvelki devir AK Partinin kazandığı birçok kent, bu periyot CHP’ye geçti. Bursa’da bu kentlerden biri olarak seçimlerde öne çıktı ve Bursa’da CHP’nin adayı Mustafa Bozbey Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Peki Bursa halkı lokal seçim sonuçlarından şad mu?

BURSA’DA AK PARTİ’YE EMEKLİLER Mİ KAYBETTİRDİ?

Vatandaşların birçoğu sandıktan çıkan sonuçlardan mutlu olduğunu lisana getirirken, birkaç vatandaş ise bu seçim sonucunun mimarının emekliler olduğunu söyledi.

HALK, MUSTAFA BOZBEY’DEN MEMNUN…

Halkın birçoğunun değişimden yana oy kullandığını belirten vatandaşlar, Bozbey’in kazanması hasebiyle keyifli olduklarını lisana getirdiler.

“BİR AK PARTİLİ OLARAK DEĞİŞMESİNİ İSTEDİM”

Emekli ve AK Partili olduğunu söyleyen bir vatandaş da hükümetin emeklileri mağdur ettiğinden yakınarak, bu kere tercihini Bozbey’den yana kullandığını tabir etti.

Birçok vatandaş mahallî seçim sonuçlarını, emeklinin yansısı olarak kıymetlendirdi.

HERKES ŞOKTA

Seçim sonuçlarının herkesi şoka uğrattığını söyleyen vatandaşlar, Alinur Aktaş’ın en düzgün projelerinden birinin Hanlar Bölgesi olduğunu kaydederek yeni lider Mustafa Bozbey’e muvaffakiyetler dilediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir